Zamknij
REKLAMA

Delegacja z Węgrowa w partnerskim Rejonie Święciańskim na Litwie

05:19, 21.07.2022 | UM w Węgrowie
REKLAMA

W ramach współpracy partnerskiej w dniach 8-10.07.2022 r. delegacja Węgrowa, na czele z Burmistrzem Panem Pawłem Marchelą uczestniczyła w wizycie w Rejonie Święciańskim na Litwie. 

W skład delegacji weszli także Radny Pan Jerzy Szczęśniak oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pan Hubert 
Kowalewski. Oprócz delegacji z Węgrowa w spotkaniu uczestniczyły delegacje z Powiatu Wejherowskiego na czele ze Starostą Panią Gabrielą Lisius oraz Miasta Świdnicy z Prezydent Panią Beatą Moskal-Słaniewską. Przedstawiciele delegacji mieli okazję do omówienia planowanych działań, uczestniczenia w wycieczce objazdowej po Rejonie Święciańskim, zobaczenia inwestycji, które powstały w ostatnim czasie w miastach rejonu. Przedstawiciele delegacji podziwiali Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca Ludowego „Głębia Jezior”, na który zostali zaproszeni. Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń na wielu płaszczyznach.

Na zakończenie swojej wizyty delegacja Węgrowa odwiedziła kościół w Powiewórce, miejscu chrztu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz zapaliła znicze na wileńskim cmentarzu Rossa w Mauzoleum Matki i Serca Syna Marszałka Józefa Piłsudskiego.

(UM w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%