Zamknij
REKLAMA

Festiwal Mistrza Twardowskiego. Bajkowe stroje i bajkowa zabawa

16:28, 10.09.2019 | inf. prasowa/ UM Węgrów
REKLAMA

W sobotę 7 września 2019 r. na Rynku Mariackim w Węgrowie odbył się Festiwal Mistrza Twardowskiego poświęcony legendarnej postaci Twardowskiego. 

Barwny korowód wyruszył spod Węgrowskiego Ośrodka Kultury na Rynek Mariacki w Węgrowie. Uczestniczyły w nim postaci: Pan Twardowski, Pani Twardowska, szczudlarze, dzieci przebrane za postaci z legend, baśni i bajek. Po przybyciu na Rynek przybyłych przywitała dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Zabadała oraz Burmistrz Miasta Paweł Marchela, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. 

Klimat Festiwalu był pełen magii za przyczyną występujących iluzjonistów i magików. Dzieci z Przedszkola nr 3 w Węgrowie zaprezentowały piękne przedstawienie teatralne o Mistrzu Twardowskim. Ciekawą wersję legendy o Twardowskim przedstawili publiczności szczudlarze. Na scenie bawili publiczność Ruphert i Rico. 

Podczas potkania na węgrowskim rynku swoje stoisko promocyjne miało Miasto Węgrów, gdzie można było skosztować słynnych ciastek - Księżycy Mistrza Twardowskiego. Spółdzielnia Socjalna „Węgrowianka” sprzedawała pyszne i bogato zdobione pierniki z wizerunkiem słynnego Lustra Mistrza Twardowskiego, z herbem Węgrowa i wiele innych. Natomiast Punkt Informacji Turystycznej miał do nabycia pamiątki z Węgrowa i publikacje poświęcone Miastu i okolicom. 

Dla najmłodszych uczestników spotkania przewidziane były dodatkowe atrakcje, zabawy na dmuchanych zamkach oraz wata cukrowa.

(inf. prasowa/ UM Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone