Zamknij
REKLAMA

Jarnickie Dożynki

16:30, 10.09.2019 | inf. prasowa/ UG Liw
REKLAMA

W niedzielę 1 września  w Jarnicach odbyła się uroczystość pod nazwą „Jarnickie Dożynki” zorganizowana przez Jarnickie Stowarzyszenie Seniorów.


 Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele św. Jakuba w Jarnicach, na której został poświęcony chleb i wieniec dożynkowy. Po mszy korowód dożynkowy przeszedł do Wiejskiego Klubu Kultury gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W części artystycznej wystąpił zaproszony zespół ludowy z Jabłonny Lackiej – „Jabłonniacy” a następnie zespół Jarnickiego Stowarzyszenia Seniorów. Po występach nastąpiło wręczenie przez starostów dożynek Tomasza Gago z Jarnic i Justynę Majewską z Jarnic Pieńk chleba dożynkowego Wójtowi Gminy Bogusławowi Szymańskiemu i Sekretarz Gminy Katarzynie Żelazowskiej.

Na części uroczystości była obecna Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, która złożyła życzenia i podziękowania wszystkim rolnikom za ich pracę przy tegorocznych żniwach. Życzenia złożyli również Wójt Gminy Bogusław Szymański i prezes Klubu Seniora Ewa Kuleta.  Swoje stoisko z wyrobami regionalnymi wystawiło przed budynkiem Klubu działające od roku ubiegłego Koło Gospodyń Wiejskich. Impreza zakończyła się zabawą taneczną.

(inf. prasowa/ UG Liw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone