Zamknij
REKLAMA

Drogi w Ruchnie, Starejwsi i Zającu do remontu

20.53, 08.08.2022 A.K.
REKLAMA

Niemal 2,5 mln zł – tyle gmina Liw otrzymała dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Środki te trafią do 3 miejscowości, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, zwane PGR-ami.

Wręczenie symbolicznych czeków miało miejsce w piątek, 15 lipca, w Starostwie Powiatowym w Węgrowie. W spotkaniu wzięli m.in. udział: senator RP Marię Koc, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski i kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba. Gminę Liw reprezentował wójt Bogusław Szymański, przewodniczący rady Gminy Liw Mieczysław Jaszczur i radny powiatowy Adam Strąk.

W zakres prac trzech dróg gminnych o łącznej długości 2,2 km wchodzi: ulica Słoneczna w Ruchnie, ul. Kościelna w Starejwsi i droga w Zającu.
Przetarg na drogi gminne zostanie ogłoszony w sierpniu, po uzyskaniu tzw. promes czyli pisemnych potwierdzeń – mówi wójt gminy Liw Bogusław Szymański.
W naszej gminie mamy aż 7 miejscowości, na terenie których znajdowały się PGR-y. Z nich wybraliśmy trzy, w innych projektach pozostałe miejscowości, tak by żaden z mieszkańców nie czuł się poszkodowany. Za przyznane środki wykonamy ulicę Słoneczną w Ruchnie i ulicę Kościelną w Starejwsi, gdzie chodzi o odcinek, który łączy się z drogą krajową nr 62. Zakres robót obejmie położenie nowej nawierzchni asfaltowej, zdjęcie starych płyt chodnikowych i położenie nowego chodnika, tym razem z kostki brukowej. Przyznane dofinansowanie pozwoli również na wykonanie drogi łączącej Zając z drogą gminną wybudowaną przed dwoma laty  na trasie Szaruty-Wyszków – dodaje.

To jednak nie koniec planów. Kolejne środki udało się uzyskać powiatowi węgrowskiemu. Ponad 3,7 mln zł zostanie przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej wraz ze ścieżką pieszo-rowerową Ruchna-Węgrów. Dofinansowanie do tych inwestycji będzie wynosiło aż 98%. Łącznie na trzy drogi gminne i drogę powiatową zostanie przekazane ponad 6,2 mln zł.

(A.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%