Zamknij
REKLAMA

Środki zewnętrzne spływają do Wierzbna. Nadszedł czas rozwoju?

16:54, 10.09.2019 | M.M
REKLAMA

Gmina Wierzbno złożyła pięć wniosków do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Wszystkie wnioski zostały dofinansowane. Prawie milion pozyskano także w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 

Cztery projekty dotyczyły świetlic wiejskich, a dzięki piątemu wnioskowi, dofinansowana zostanie wymiana oświetlenia ulicznego w miejscowości Skarżyn. 
- Środki zostaną wydane na termomodernizację budynku świetlicy wiejskiej w Karczewcu, remont i ułożenie kostki brukowej  na terenie świetlicy w Sulkach, remontu doczeka się także świetlica w Jaworku i Czerwonce Folwark – zapowiadał wójt Emil Wąsowski.

Od kilku miesięcy do gminy spływa coraz więcej środków zewnętrznych. Parę dni temu gmina otrzymała także pieniądze na przebudowę drogi w miejscowości Karczewiec. Tu koszt inwestycji wynosi 560 tys. zł. przy 420 tys. zł. dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach tego samego programu, gmina przebuduje kilometrowy odcinek drogi w miejscowości Strupiechów. Inwestycja będzie kosztowała 560 tys. zł, a dofinansowanie wyniosło 420 tys. zł.
- Składamy wnioski, rozglądamy się za wszelkimi możliwymi dofinansowaniami. Nawet jeśli są to środki małe, to przy tak małym budżecie, jakim dysponujemy, są to zawsze środki znaczące. Myślę, że jak przyjdzie czas na podsumowanie tego roku, to zarówno ja jako wójt, jak i moi pracownicy Urzędu Gminy, będziemy mieli się czym pochwalić  - dodał wójt Emil Wąsowski, który gminą zarządza niespełna rok. 

Wójtowi udało się także pozyskać bojowy wóz gaśniczy od Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Teraz korzystać z niego będą ochotnicy z OSP Wierzbno. 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone