Zamknij
REKLAMA

82-latka z Węgrowa prawie przelała kilkadziesiąt tys. zł oszustom. Policja...

11.52, 10.08.2022 KPP w Węgrowie/ mł.asp. Monika Księżopolska
REKLAMA

Węgrowscy kryminalni udaremnili przelew kilkudziesięciu tysięcy złotych, które wyłudzili oszuści metodą „na policjanta” od seniorki z powiatu węgrowskiego.

Choć wydaje się, że o oszustwie na tzw. wnuczka i policjanta słyszał chyba już każdy, to ostatnie zdarzenie z terenu Węgrowa pokazuje, że w dalszym ciągu są osoby, które nie mają świadomości o tej metodzie działania przestępców.

W minionym tygodniu do KPP w Węgrowie zgłosiła się 82-latka, która podejrzewała, że została oszukana przez mężczyznę, który dzwoniąc do niej na telefon stacjonarny przedstawiał się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego i przekonał ją do wpłaty znacznej sumy pieniędzy na podane przez niego konto bankowe, ponieważ jak tłumaczył, jej oszczędności są zagrożone. Natychmiast po zgłoszeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego pojechali do banku, aby zablokować przelew. Działania węgrowskich funkcjonariuszy oraz zgłaszającej, która szybko poprosiła o pomoc doprowadziły do tego, że nie przekazała swoich oszczędności oszustom.

Policjanci zwracają się z prośbą do rodzin seniorów o ostrzeżenie ich przed tego typu sytuacjami. Nie zapominajmy też, że żaden prawdziwy policjant nie ma prawa żądać od nas przekazania pieniędzy. Jeśli to czyni, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy zawiadomić prawdziwych policjantów.

(KPP w Węgrowie/ mł.asp. Monika Księżopolska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%