Zamknij
REKLAMA

Wydział Komunikacji zmieni lokalizację. Większy komfort pracy, lepszy standard obsługi

11.33, 22.09.2022 A.K.
fot. A.K.
REKLAMA

Jeszcze we wrześniu ruszy przebudowa części budynku, mieszczącego się przy ul. Piłsudskiego 23. Nieruchomość, będąca własnością Starostwa Powiatowego w Węgrowie zmieni sposób użytkowania. W miejsce działającego przez wiele lat „Bufetu Staropolskiego” zostanie przeniesiony Wydział Komunikacji i Transportu.

W budynku tym dawniej znajdowała się kuchnia i stołówka internatu dla dzieci i młodzieży, uczęszczających do węgrowskich szkół. Później przez 15 lat swoje usługi gastronomiczne oferował znany i lubiany ze smacznych obiadów „Bufet Staropolski”. Starostwo Powiatowe w Węgrowie postanowiło jednak poprawić jakość świadczonych usług Wydziału Komunikacji i Transportu, znajdującego się obecnie przy ul. Przemysłowej 5. W nowych, dostosowanych do potrzeb pomieszczeniach będzie więcej miejsca i bardziej komfortowo. Zakres planowanych prac obejmie m.in. przebudowę budynku pod kątem zmiany sposobu użytkowania pomieszczenia z przeznaczeniem do obsługi interesariuszy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Węgrowie, roboty rozbiórkowe i murowe, wymianę stolarki drzwiowej, wykonanie posadzek, tynków i okładzin wewnętrznych, prace malarskie, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania, prace związane z instalacją wodno-kanalizacyjną, demontaż istniejącej instalacji elektrycznej wraz z osprzętem, montaż przewodów elektrycznych, wykonanie tablic rozdzielczych, a także wykonanie instalacji przeciwpożarowej. 

Wartość zadania to ponad 1,176 mln zł, z czego 850 tys. zł to środki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, pozostała kwota to środki z budżetu powiatu. Planowany termin zakończenia zadania to kwiecień 2023 r.

(A.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%