Zamknij
REKLAMA

Sukces Środowiskowego Domu Samopomocy z Miedzny

12:06, 10.12.2019 | Powiat Węgrowski/ fot. APS im. M. Grzegorzewskiej
REKLAMA

Miedzeński ŚDS już po raz siódmy wziął udział w Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR”, która w tym roku miała swoją 24. edycję. Wydarzenie odbywa się na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, i w tym roku dla przedstawicieli powiatu węgrowskiego zakończyło się niezwykle owocnie.  

Tegoroczna edycja odbyła się 4 grudnia w Auli im. Janusza Korczaka. W trakcie całodniowego wydarzenia prezentowana była twórczość dzieci i młodzieży z rożnych placówek specjalnych - opiekuńczych, zakładów poprawczych, ośrodków wsparcia, instytucji wychowawczych.

Jak czytamy na stronie Akademii Pedagogiki Specjalnej, idea OSPAR-u wpisuje się w istotę tzw. twórczej resocjalizacji, której celem praktycznym jest przemiana tożsamości indywidualnej i społecznej nieprzystosowanej młodzieży przez stymulowanie rozwoju twórczego. Jest także miejscem, w którym w praktyce realizują się cele arteterapii, będącej twórczym procesem wykorzystującym zasoby młodego człowieka, pozwalającym mu na harmonijne łączenie zmysłów z intelektem w przeżywaniu siebie i świata, w redukowaniu napięć i otwieraniu się.

W tym roku podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie skradli serca jury otrzymując wyróżnienie specjalne przyznane w imieniu Patrona Honorowego Prezydenta Warszawy. To największy sukces placówki w historii występów na tym przeglądzie. 

(Powiat Węgrowski/ fot. APS im. M. Grzegorzewskiej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone