Zamknij
REKLAMA

Szef MON odwiedził Węgrów

18:57, 23.06.2020 | M.M
REKLAMA

W sobotę 20 czerwca Węgrów odwiedził Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Polityk odwiedził Pomnik Powstańców Styczniowych, Fabrykę Mebli „Filipek”, budowaną komendę Państwowej Straży Pożarnej, a także wziął udział w otwartym spotkaniu na Rynku Mariackim.  


Przy Pomniku Powstańców Styczniowych, w miejscu słynnej Bitwy pod Węgrowem minister spotkał się z lokalnymi kombatantami, a także uczniami klas mundurowych ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie i członkami Jednostki Strzeleckiej „Niezłomni Węgrów”. Minister pytał młodzież o ich plany na przyszłość i dziękował za ich patriotyczne postawy. 

Następnym punktem wizyty było spotkanie w Fabryce Mebli „Filipek”, która skorzystała z rządowego wsparcia z w ramach Tarczy Finansowej. Prezes firmy opowiedział ministrowi o meblach produkowanych w firmie oraz ich popularności w całej Europie. Znaczna większość produkcji trafia na eksport, co w momencie wybuchu pandemii odbiło się na sytuacji firmy. Firma nie mogła realizować zamówień złożonych między innymi przez firmy z Włoch i Hiszpanii, co odbiło się funkcjonowaniu. Wsparcie w ramach Tarczy Finansowej pomogło przetrwać i teraz firma wraca do normalnego realizowania zamówień. 

Mariusz Błaszczak odwiedził także budowaną komendę Państwowej Straży Pożarnej. To właśnie jego podpis na ustawie modernizacyjnej (w czasach, kiedy był szefem MSWiA) przyznał środki na budowę tego obiektu. Minister zwiedził także Klasztor i znajdujące się w jego podziemiach Muzeum Węgrowa, a następnie na Rynku Mariackim odbyło się spotkanie w ramach kampanii prezydenckiej, podczas którego minister wyraził poparcie dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę. 
 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA