Zamknij
REKLAMA

Będzie przebudowa drogi Węgrów - Międzyleś! Ważna inwestycja już pewna

12:13, 07.08.2020 | M.M
REKLAMA

Powiat Węgrowski wspólnie z Gminą Miedzna będzie realizował dużą, ważną inwestycję dla mieszkańców Węgrowa i Gminy Miedzna. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowana została przebudowa drogi Węgrów – Międzyleś. 


O szczegóły inwestycji zapytaliśmy Wicestarostę Węgrowskiego Marka Renika oraz Wójta Gminy Miedzna Tadeusza Okulusa. Obaj włodarze nie kryją swojego zadowolenia, szczególnie, że 70% (ok. 7,3mln zł) kosztów zadania pokryje dofinansowanie rządowe.  
- Cała inwestycja szacunkowo będzie kosztowała nieco ponad 10 mln zł. Ogłosiliśmy już przetarg, otwarcie ofert nastąpi 17 sierpnia i liczymy, że uda się jeszcze troszkę zaoszczędzić i suma ta będzie mniejsza. To dla nas ważne zadanie, choć już teraz mogę powiedzieć, że na pewno nie będzie to największa inwestycja jaką zrealizujemy – dodał wicestarosta Marek Renik, mając na myśli ambitne plany na kolejne zadania. 

Jak mówi wójt Tadeusz Okulus, obok drogi Klimowizna – Kosów Lacki, przebudowywana droga jest drugim najważniejszym węzłem komunikacyjnym na terenie gminy.
- Jeżeli odcinek ten będzie w odpowiednim standardzie, znacząco odciąży drogę biegnącą przez Miedznę. Inwestycja podniesie komfort przemieszczania się naszych mieszkańców. Bardzo długo na nią czekaliśmy. Stan tej drogi jest fatalny do tego stopnia, że w niektórych miejscach jezdni już w zasadzie nie było, szczególnie gdy pojawiały się niesprzyjające warunki atmosferyczne. Według naszych planów, część inwestycji zostanie wykonana jeszcze w bieżącym roku, natomiast kluczowe prace i zakończenie planujemy już na przyszły rok. Zgodnie z harmonogramem, termin wykonania robót zaplanowany jest do końca 2021 roku, lecz myślę, że inwestycja zakończy się nawet wcześniej – mówił Wójt Gminy Miedzna, Tadeusz Okulus.

Inwestycja początkowo znalazła się na piątym miejscu na liście rezerwowej w naborze Funduszu Dróg Samorządowych. W tym roku jednak taka pozycja napawała optymizmem.
- Koszty inwestycji zmalały nawet o 25%, dzięki czemu wiedzieliśmy, że dofinansowanie otrzyma więcej projektów i nasza pozycja była bardzo realna do zakwalifikowania się. Tak też się stało i teraz możemy już rozpoczynać procedury. To ważne zadanie, tak dla Miedzny, jak i dla Węgrowa, bo przecież wyremontowana zostanie jedna z dróg wylotowych z miasta, przy której powstają nowe domy, często podróżują tamtędy rowerzyści i stąd między innymi ścieżka rowerowa, która powstanie od granic miasta do Poszewki, a w przyszłości zostanie połączona ze ścieżką przy ul. Szamoty – mówił Marek Renik. 

Jak dodał wójt, on sam wierzył, że znajdą się środki na inwestycję, pomimo „wylądowania” na liście rezerwowej.
- Po pierwszym ogłoszeniu listy wniosków dofinansowanych mieliśmy mieszane odczucia, bo z jednej strony piąte miejsce na liście rezerwowej to dobra pozycja wyjściowa, aby wejść na listę podstawową, ale musieliśmy na to poczekać. Szczególnie mieszkańcy odczuli niedosyt i obawę, że droga może nie zostać przebudowana. Na szczęście, zgodnie z naszymi oczekiwaniami środki ostatecznie zostały nam przyznane – powiedział wójt gminy Miedzna.

Prace będą prowadzone na odcinku ok. 6 km. Oprócz przebudowy drogi i budowy wspomnianej już ścieżki rowerowej, wyremontowane zostaną dwa skrzyżowania (jedno w Poszewce w stronę Miedzny, drugie w Zuzułce w stronę Starejwsi). W Poszewce i w Tchórzowej powstaną także chodniki. 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA