Zamknij
REKLAMA

"Bezpiecznie na wsi". Dziesiąta edycja konkursu plastycznego KRUS za nami!

14:23, 25.09.2020 | inf. prasowa
fot. Starostwo Powiatowe w Węgrowie
REKLAMA

25 września br. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie rozstrzygnięto etap powiatowy X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pn. „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

W Etapie powiatowym Konkursu udział wzięło 150 uczniów z 20 szkół podstawowych, w tym 65 uczniów w I grupie wiekowej (klasy 0-III) oraz 85 uczniów w II grupie wiekowej (klasy IV-VIII). 

W rozstrzygnięciu udział wzięli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Węgrowie Bożena Gierej (członek komisji konkursowej), Kierownik PT KRUS w Węgrowie Adam Kowalczyk (członek komisji konkursowej), Starszy Specjalista ds prewencji w PT KRUS w Węgrowie Jarosław Gago (członek komisji konkursowej), Prezes Zarządu PBS w Węgrowie Grzegorz Gago, Dyrektor Oddziału Firmy ROLMECH w Węgrowie, Beata Jarkowska (członek komisji konkursowej) z firmy JARKOWSKI AGROHANDEL oraz Redaktor Naczelny "Głosu Węgrowa i Okolic" Mateusz Majewski (członek komisji konkursowej). 

Starosta Węgrowski Ewa Besztak pogratulowała nagrodzonym talentu i podziękowała za ich zaangażowanie.
- Ten konkurs służy zwiększaniu wiedzy i świadomości w temacie bezpieczeństwa na wsi. To bardzo ważne, dlatego dziękuję też węgrowskiemu oddziałowi KRUS za to, że tak skutecznie mobilizuje szkoły i co roku organizuje ten konkurs. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, bo 150 osób to duża rzesza młodych ludzi, którzy zechcieli zgłębić tę tematykę. To bardzo cenne i dlatego mam nadzieję na kolejne edycje. Gratuluję przede wszystkim tym nagrodzonym - mówiła Ewa Besztak, Starosta Węgrowski. Do gratulacji dołączył się także Kierownik KRUS w Węgrowie, Adam Kowalczyk, który przede wszystkim podziękował za chęć zaanagażowania się dzieci i młodzieży w niepopularną tematykę jaką jest bezpieczeństwo podczas prac na wsi.

Ogłoszenie wyników poprzedzone zostało prezentacją o przebiegu Konkursu na terenie powiatu węgrowskiego.

Laureatami konkursu zostali:

Grupa I (klasy 0-III):

I miejsce - Kamila Grzybowska, kl. II, Szkoła Podstawowa w Stoczku

II miejsce - Dominik Żelazowski, kl. I, Szkoła Podstawowa w Pniewniku

III miejsce - Radosław Matusik, kl. I, Szkoła Podstawowa w Miedznie

wyróżnienie - Igor Wielądek, kl. I, Szkoła Podstawowa w Korytnicy

wyróżnienie - Wojciech Babski, kl. II, Szkoła Podstawowa w Stoczku

wyróżnienie - Wiktoria Suplicka, kl. II, Szkoła Podstawowa w Ostrówku

 

Grupa II (klasy IV-VIII):

I miejsce - Justyna Wielądek, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Korytnicy

II miejsce - Kacper Skrzeszewski, kl. V, Szkoła Podstawowa w Miedznie

III miejsce - Sylwia Bronisz, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Ruchnie

wyróżnienie - Natalia Burczyńska, kl. VI, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Węgrowie

wyróżnienie - Karolina Korczak, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Zającu

wyróżnienie - Martyna Przyborowska, kl. VIII, Szkoła Podstawowa w Ostrówku

 

Prace plastyczne laureatów I miejsca z I i II grupy wiekowej zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu. Gratulujemy talentu, pomysłowości i pracowitości laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Laureatom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS, Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy w Węgrowie, Firmę ROLMECH Oddział w Węgrowie, Firmę Jarkowski AGROHANDEL, oraz Redakcję „Głos Węgrowa i Okolic”.fot. powiatwegrowski.pl

(inf. prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA