Zamknij
REKLAMA

44 najlepszych kick-boxerów w kraju wyłoniono na Mistrzostwach Polski w Węgrowie

11:59, 12.10.2020 | inf. prasowa
fot. nadesłane/WKS Sfinks
REKLAMA

217 zawodników z blisko 30 klubów w kraju wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Kick-boxingu Pointfighting Dzieci i Kadetów Młodszych oraz Light Contact Kadetów Młodszych, które już drugi raz z rzędu odbyły się na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Mimo że żaden z węgrowskich kick-boxerów nie powtórzył ubiegłorocznego sukcesu Marcina Włogi, to turniej z pewnością można zaliczyć do wyjątkowych.

 

Mimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19 zawodnicy wykazali ducha walki, a trenerzy i organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Turniej odbył się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Klub z Węgrowa reprezentowało 12 zawodników. Dla części z nich były to pierwsze starty w życiu. Ostatecznie do WKS Sfinks trafiło 8 krążków – 4 srebrne i 4 brązowe. Kick-boxerzy walczyli w dwóch formułach w różnych kategoriach wagowych. Ostatecznie wyłoniono 44 Mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców.

Dodatkowo uhonorowano także najlepszych zawodników turnieju oraz najlepszego klubu Mistrzostw. W sobotę tytuł trafił Ninja Academy z Warszawy, z kolei w niedzielę do Dragon Gorzów Wielkopolski.

Zwieńczeniem weekendu były walki pokazowe, w których można było zobaczyć zmagania zawodników Kadry Narodowej w pointfightingu, licht contactcie i low kicku. Wszystkie walki sędziował Krzysztof Kasperski – uznany w tym roku za najlepszego sędziego na świecie przez organizację WAKO.

Organizatorem Mistrzostw Polski już po raz kolejny był węgrowski WKS Sfinks, który w tym roku obchodził 30-lecie istnienia. Hucznie zapowiadane spotkanie kick-boxerów i osób związanych z tym sportem ze względu na epidemię odbyło się w kameralnym gronie. Podsumowano dotychczasową działalność WKS Sfinks i nagrodzono kick-boxerów, którzy przez lata rozsławiali Węgrów na arenie polskiej i międzynarodowej. To w barwach WKS wychowali się Mistrzowie Polski, Europy, świata. Prezes klubu, Wojciech Górecki wręczył pamiątkowe medale i statuetki Herosa również trenerom, działaczom, sponsorom oraz organizacjom współpracujących w ciągu minionych 30 lat z węgrowskim Sfinksem. Już niebawem klub zaprezentuje również album ze zdjęciami obejmujący cały okres działalności 1990-2020.

Super Herosa otrzymali – m.in. burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i starosta węgrowski Ewa Besztak, w której imieniu statuetkę odebrał Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz.

Medaliści Mistrzostw Polski w formule pointfighting, WKS SFINKS 

Srebro 

- Nikodem Mamrot Kat. -47kg
- Alan Saczuk kat. +36 kg 
- Hubert Jaczewski Kat. -24 kg dzieci

Brąz 

- Mateusz Kosiorek kat. -27 kg 
- Antoni Sawicki kat. -27 kg 
- Piotr Skwierczyński  Kat. -33 kg 

Medaliści Mistrzostw Polski w formule light contact, WKS SFINKS 

Srebro 

- Mateusz Skwierczynski  Kat. -63kg 

Brąz 

- Nikodem Mamrot kat. - 47 kg 

 

Wydarzenie można było śledzić online na facebookowym profilu WKS Sfinks Węgrów.

(inf. prasowa)

 

(inf. prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA