Zamknij
REKLAMA

Trzy inwestycje oddane. Szkoła w Krypach rozwija się

11:41, 26.10.2020 | M.M
REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Krypach w Gminie Wierzbno ostatnie miesiące może zaliczyć do udanych. 8 października nastąpiło oficjalne otwarcie siłowni napowietrznej, placu zabaw, nowej kuchni, a także oczyszczalni ścieków. Kolejne marzenie do spełnienia – termomodernizacja. 

Zaproszonych gości przywitała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Teresa Strupiechowska, a wśród nich był Poseł na Sejm RP Daniel Milewski, dyrektorzy biur parlamentarnych z Węgrowa – Maciej Robak i Michał Piotrowski, a także kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba. W uroczystości udział wziął także wójt Emil Wąsowski, radni a także przedstawiciele rady rodziców.

- Dzisiejszy dzień jest dla nas – nauczycieli, rodziców, uczniów – wyjątkowy. Dzisiaj pragniemy z całego serca podziękować za inwestycje, które zostały wykonane w naszej placówce w ostatnim roku szkolnym. Słowa podziękowania kieruję do Wójta Gminy Wierzbno Emila Wąsowskiego oraz radnych, którzy zdecydowali się zaspokoić nasze potrzeby w postaci budowy oczyszczalni ścieków, placu zabaw i siłowni plenerowej, oraz remoncie i wyposażeniu kuchni i stołówki szkolnej. Dziękujemy za przychylność i wiarę w konieczność tych inwestycji. Słowa podziękowania należą się także byłemu wójtowi panu Eugeniuszowi Kudelskiemu, który już w 2014 roku widział potrzebę wybudowania oczyszczalni i wykonał projekt. Co prawda zadanie zostało wykonane dopiero po sześciu latach, ale cieszymy się niezmiernie, że jest i miejmy nadzieję, że będzie służyć nam przez lata, pomniejszając koszty utrzymania naszej placówki – rozpoczęła dyrektor Teresa Strupiechowska, dla której rozwój szkoły w Krypach jest sprawą priorytetową, szczególnie mając w pamięci pokusy byłej wójt Hanny Kelleher, która chciała szkołę w Krypach zlikwidować. 
- Jesteśmy również wdzięczni za budowanie na terenie naszej szkoły nowego placu zabaw i siłowni plenerowej, nie trzeba nikogo przekonywać jak ważne w życiu człowieka jest zdrowie i odpowiednia kondycja fizyczna. Realizując program „Otwarte Strefy Aktywności” otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu kwotę 50 tys. złotych. Całość inwestycji to 100 tys. zł. W tym miejscu chciałabym podziękować radzie rodziców, która bez chwili zawahania zdecydowała, że z własnych środków, zgromadzonych podczas pikników szkolnych, dołożyła kwotę 30 tys. zł. I tak wspólnymi siłami ministerstwa, rady rodziców i gminy udało się wybudować się ten obiekt – mówiła wdzięczna dyrektor placówki. 

Remont kuchni i stołówki także został zrealizowany dzięki dofinansowaniu, tym razem z Ministerstwa Edukacji w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i domu” w wysokości 80 tys. zł. Tym razem również placówka mogła liczyć na pomoc rodziców, którzy uznali, że będą współfinansować brakującą część środków i przelali na konto gminy 16 tys. zł. To budujące, jak bardzo w rozwój placówki zaangażowali się rodzice. Łącznie do otwartych tego dnia inwestycji społeczność szkolna dołożyła aż 46 tys. złotych!

Głos zabrał także Wójt Gminy Wierzbno, który podkreślił znaczenie tych zadań i podziękował dyrektor Strupiechowskiej za jej zaangażowanie w życie szkoły. Wójt wyraził także nadzieję, że w przyszłości uda się wykonać zadanie, na które czekają wszyscy – termomodernizację placówki. Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy wręczyli upominki i gratulowali zrealizowanych zadań Następnie miała miejsce akademia. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali bardzo ciekawe widowisko słowno- muzyczne. Była to inscenizacja promująca zdrowy, aktywny i higieniczny styl życia.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA