Zamknij

Mistrzynie Europy z Avocado!

12:06, 18.04.2024 źrodło: Miasto Węgrów/Katarzyna Zabadała Aktualizacja: 12:07, 18.04.2024

Tancerki z Węgrowa zdobyły serca i uznanie na arenie międzynarodowej, triumfując na Mistrzostwach Europy Federacji WDSF w Skovde w Szwecji.

Po dwunastogodzinnej podróży samolotem, autobusem i pociągiem dotarły na miejsce. Zdążyły nawet na próbę w hali, w której następnego dnia rozgrywano zawody.

W zawodach brało udział ponad 2000 zawodników z 10 krajów europejskich: Szwecji, Belgii, Niemiec, Francji, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Włoch, Węgier i Polski. Reprezentacja Polski była najliczniejsza i została wyłoniona podczas Mistrzostw Polski PZN i ZTN. Dotyczyło to także pozostałych reprezentacji. Nasze tancerki  zaprezentowały się fantastycznie.

W kategorii solo jazz Patrycja Pietrzak, a w mini formacji modern w składzie: Patrycja Pietrzak, Nadia Bronisz, Iga Mikołajewska, Julia Marcinkowska, Aleksandra Nojszewska,  Wiktoria Marchela, Alicja Wojtyra przeszły do finału.

Konkurencja w finale była bardzo wysoka, napięcie rosło przy ogłoszeniu wyników.  Wybuch szczęścia nastąpił w momencie, kiedy dowiedziały się, że Patrycja Pietrzak zdobyła I miejsce i tytuł Mistrzyni Europy. Mimo późnej pory były niesamowicie podekscytowane i czekały na drugi finał. Podbudowane zwycięstwem Patrycji, już po północy zatańczyły  finał mini formacji modern. Po godzinnym oczekiwaniu okazało się, że również zatańczyły najlepiej ze wszystkich mini formacji. Stanęły na najwyższym stopniu podium zajmując także I miejsce i uzyskując tytuł Mistrza Europy.

Z medalami na szyi, dumnie zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Do hotelu wróciły  pieszo, w deszczu ale niesamowicie szczęśliwe.

Następnego dnia dziewczyny miały możliwość odpoczynku i zwiedzenia miejscowości. W poniedziałek, wróciły szczęśliwe do Węgrowa, gdzie zostały gorąco przywitane przez rodziców i kibiców.Ten kolejny wielki sukces tancerek pięknie wpływa na promocję AVOCADO i Węgrowa.

(źrodło: Miasto Węgrów/Katarzyna Zabadała)