Zamknij
REKLAMA

Gwiazdkowa Niespodzianka po raz pierwszy w Węgrowie i okolicach. Do rozdania jeszcze 40 paczek!

09:44, 14.01.2021 | inf.prasowa
REKLAMA

Gwiazdkowa Niespodzianka jest częścią światowego przedsięwzięcia o nazwie Operation Christmas Child zainicjowanego przez organizację Samaritans Purse z USA, w ramach którego przygotowuje się paczki dla dzieci (ok. 10 mln rocznie) i przesyła do 124 krajów, w tym do Polski. 

W naszym kraju akcja ta została zapoczątkowana w roku 1999 i polega na przekazywaniu upominków świątecznych dzieciom. 

Pomimo, że sytuacja ekonomiczna w Polsce zmieniła się przez ostatnie 20 lat – wciąż jest możliwość uczestniczenia w projekcie. Każda z paczek jest indywidualna, inna od pozostałych, przygotowana przez dziecko, osobę dorosłą lub całą rodzinę. Jako że OCC jest organizacją opartą na wartościach chrześcijańskich - intencją darczyńców jest okazanie praktycznej miłości chrześcijańskiej poprzez przygotowanie paczek dla innych.


Gwiazdkowa Niespodzianka została zorganizowana w Węgrowie po raz pierwszy. Partnerem projektu jest Fundacja Nowa Perspektywa, która otrzymała do dystrybucji 100 paczek. Przy zaangażowaniu wolontariuszy fundacji i osób wspierających w grudniu większość została przekazana rodzinom; pozostało jeszcze ok. 40 paczek. Koordynatorzy akcji chętnie przekażą je dzieciom, które ucieszą się z upominków. 

Dotychczasowe spotkania z rodzinami były dla dzieci szczególne i niezwykłe. W niektórych paczkach darczyńcy dołączają swoje zdjęcia, kontakt i życzenia. Jedna z obdarowanych dziewczynek o imieniu Lena po otwarciu paczki dowiedziała się, że była przygotowana przez dziewczynkę z Niemiec – również o imieniu Lena! Przekazanie paczki to również czas na rozmowę wolontariuszy z rodzicami – przedstawienie założeń i celu projektu. 
Niektóre z dzieci dowiadując się, że paczki nie zostały przygotowane przez pomocników Świętego Mikołaja, ale często przez ich równolatków – zadeklarowały, że same chętnie przygotują paczkę w przyszłym roku dla dziecka z innego kraju. 

Projekt Gwiazdkowej Niespodzianki to nie tylko paczki, ale też zajęcia dla dzieci w ramach Klubu „Najwspanialsza Podróż”. W tym roku w związku z sytuacją związaną z COVID-19 najprawdopodobniej spotkania klubu będą odbywać się on-line.

Więcej informacji udziela Zofia Kot pod nr tel: 728 002 792
 

(inf.prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA