Zamknij

Ulicami Węgrowa pobiegli dla Niepodległej!

14:23, 12.11.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Za nami XI Węgrowski Bieg Niepodległości! Uczestnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Sprawdź, kto w tym roku był najszybszy!

Jako pierwszy pobiegli najmłodsi (przedszkolaki), którzy do przebycia mieli 100 metrów. W tym biegu bardziej niż o zwycięstwo, chodziło przede wszystkim o sam udział i radość z zrealizowania wyzwania (na stronie pomiarowej niestety nie ma wyników tej kategorii - jak tylko otrzymamy informacje na ich temat, uzupełnimy akapit o podium)

Poważna sportowa rywalizacja rozpoczęła się o godz. 13, wówczas na starcie ustawili się uczniowie klas I-III, którzy do przebycia mieli dystans 600 metrów. W rywalizacji wzięło udział niespełna 80 dzieci.

Podium w tej kategorii:
1. Wojciech Dominik
2. Mikołaj Gierłowski
3. Szymon Kocon
Wśród dziewczynek najszybsza okazała się Zofia Wasążnik, która zajęła 4 miejsce i była jedyną dziewczynką, która znalazła się w najlepszej dziesiątce.

Ok. 13:15 wyruszył kolejny bieg, tym razem do sportowej rywalizacji z okazji Święta Niepodległości stanęli uczniowie klas IV-VI, którzy ścigali się na dystansie 900 metrów. W tej kategorii na metę dobiegło aż 74 osoby.

Podium w tej kategorii:
1. Wiktoria Bałdyga
2. Aleksandra Skrzypek
3. Adrian Zawadzki

W przedostatnim biegu na dystansie 1,5 km rywalizowali uczniowie powyżej VI klasy (do 16 roku życia). W tym biegu udział wzięło 30 uczestników.

Podium w tej kategorii:
1. Marcin Szczepaniuk
2. Mateusz Rudaś
3. Robert Skolimowski
Najszybszą uczestniczką okazała się Aleksandra Szkołut, która na metę dobiegła jako szósta.

O godz. 14 zgodnie z planem wystartował główny Bieg Niepodległości w kategorii OPEN. 114 osób przebiegło ulicami Węgrowa aby przełamać własne możliwości i w ten sposób uczcić 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podium w kategorii OPEN:
1. Daniel Chojecki
2. Paweł Woźnicki
3. Dariusz Sadowski
Wśród kobiet jako pierwsza na metę dotarła Katarzyna Kubat, która zajęła 23 miejsce.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi wynikami tegorocznego Biegu Niepodległości – KLIKNIJ TUTAJ.

 

REKLAMA
(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

smutne ale prawdziwesmutne ale prawdziwe

7 2

Już w pierwszym akapicie piszecie mijacie się z prawdą. Z tego co widziałem było pięć kategorii i w tych co podaliście jeszcze były nagradzane dziewczyny, a tu ich nie podaliście.
Szkoda ale czego się spodziewać .... 09:54, 13.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TroskaTroska

2 2

Współczesne dzieci żyjące w USA, w Polsce i wielu innych krajach są najbardziej okaleczoną i schorowaną generacją w historii ludzkości.
Znany amerykański prawnik-ekolog (bratanek prezydenta Johna Kennedy?ego) od lat walczy o bezpieczeństwo szczepionek i stworzył program ?Children?s Health Defense?, którego celem jest ratowanie dzieci przed medycznym (szczepiennym) i środowiskowym holokaustem.
Poniżej znajduje się link do ważnej publikacji, w której przedstawione są dowody tragicznego stanu zdrowotnego współczesnych dzieci, poparte setkami publikacji naukowych.
Kennedy przytacza głównie amerykańskie dane statystyczne, ale wiadomo, że stan zdrowia polskich dzieci jest równie przerażający.
I to znaczy, że przyszłość Polski jest poważnie zagrożona. Obrona zdrowia dzieci musi stać się także programem ogólnopolskim. Nie można się godzić z tym, żeby garstka skorumpowanych, ignoranckich polityków i urzędników skazywała na poszczepienne kalectwo lub śmierć miliony polskich dzieci. Prof. Maria Majewska
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24232&Itemid=53 09:51, 14.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone