Zamknij

Kolejka do rządzenia. Znamy kandydatów na wójtów i burmistrzów

16:24, 29.09.2018 | M.M/ fot. Internet
Skomentuj
REKLAMA

Do 26 września komitety mogły rejestrować kandydatów na wójtów i burmistrzów. Znamy już komplet kandydatów na najwyższe stanowiska gminne.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi kandydatami na wójtów i burmistrzów z naszego terenu. Zapraszamy także do dyskusji – kto jest waszym faworytem i dlaczego? 

Węgrów

Wybory w stolicy powiatu budzą duże emocje, a i kandydatów nie brakuje. Cztery lata temu o władzę walczyło tylko dwóch kandydatów, dziś lista urosła aż do pięciu nazwisk:
- Artur Kulik (lat 47 – KWW Bezpartyjny Węgrów)
- Paweł Marchela (lat 45 – KWW Wspólna Droga WWE 2018)
- Zofia Paczóska (lat 46 – KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Jadwiga Snopkiewicz (lat 60 – KWW Węgrów – Nasza Mała Ojczyzna)
- Krzysztof Wyszogrodzki (lat 65 – KWW Porozumienie Węgrowskie)

Łochów 

Łochów to największa gmina w powiecie węgrowskim. W racji tego, że tamtejszy burmistrz zarządza zarówno miastem, jak i okolicznymi sołectwami pracy nie brakuje. W tym roku o miejsce w gabinecie burmistrza i 5 lat poważnych wyzwań powalczy trzech kandydatów:
- Robert Gołaszewski (lat 51 – KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Wojciech Leszczyński (lat 60 – KWW Sami Swoi)
- Andrzej Suchenek (lat 55 – KWW Wspólna Droga WWE 2018)

Sadowne

Na skraju powiatu węgrowskiego, w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego znajduje się malownicza gmina Sadowne. Za kilka tygodni mieszkańcy będą wybierali osobę, która będzie starała się wykorzystać potencjał gminy. Co ciekawe, do rywalizacji włączył się także wójt, który z władzą pożegnał się 4 lata temu. O zwycięstwo rywalizują:
- Waldemar Cyran (lat 41 – KWW Wspólna Droga WWE 2018)
- Anna Kaszuba (lat 34 – KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Zdzisław Tracz (lat 67 – KWW KUKIZ’15)

Stoczek

W gminie Stoczek od lat rządzi ten sam wójt, który jak się okazuje, nadal nie myśli o emeryturze. Władzę zechce mu odebrać dwóch kontrkandydatów. Do wyboru są: 
- Arkadiusz Kłos (lat 48 – KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Zbigniew Kłusek (lat 51 – KWW Gmina Stoczek to My)
- Mieczysław Wójcik (lat 65 – KWW Nasza Gmina Stoczek) 

Miedzna

W tej gminie sytuacja kształtuje się podobnie, co w sąsiednim Stoczku. Wieloletni wójt znajduje się pod naporem dwójki kontrkandydatów, którzy chętnie znaleźliby się na jego miejscu. Włodarzem Miedzny chcą zostać:
- Bożenna Kopania (lat 51 – KWW Odważni Sprawiedliwi Aktywni)
- Tadeusz Okulus (lat 57 – KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Janusz Rutkowski (lat 64 – KWW Wspólna Droga WWE 2018)

Liw

Gmina Liw to specyficzna gmina, która okala Węgrów. Rozległa terytorialnie, z różnymi wyzwaniami. Głównym wyzwaniem wydaje się być oświata, która z uwagi na różne uwarunkowania mocno obciąża budżet gminy. Z tym i innymi wyzwaniami poradzić sobie chce dwóch kandydatów:
- Arkadiusz Sitek (lat 42 – KWW Wspólna Droga WWE 2018)
- Bogusław Szymański (lat 55 – KW Prawo i Sprawiedliwość)

Korytnica

Patrząc z boku, Gmina Korytnica wydaje się być bardzo dobrą do zarządzania gminą. Świetna kondycja finansowa (poprawiona inwestycją związaną z budową wiatraków) sprawia, że włodarz jest w stanie spełniać kolejne kluczowe potrzeby mieszkańców. O to, żeby budować gminę zgodnie ze swoją wizją zabiega dwóch kandydatów:
- Stanisław Komudziński (lat 64 – KWW Stanisława Komudzińskiego)
- Adam Kowalczyk (lat 33 – KW Prawo i Sprawiedliwość)

Wierzbno

Gmina Wierzbno to gmina, w której praca wójta wymaga wiele cierpliwości i dużej zaradności. Najmniejszy budżet w powiecie węgrowskim, ograniczone możliwości inwestycyjne oraz  będąca w kiepskim stanie infrastruktura gminna to wyzwania, przed którymi włodarze gminy stoją od lat. W tych wyborach o prawo do stawienia czoła tym wyzwaniom powalczą dwie osoby:
- Hanna Kelleher (lat 61 – KWW Hanny Kelleher)
- Emil Wąsowski (lat 34 – KW Prawo i Sprawiedliwość)

Grębków

Jako ostatnią na tapet weźmiemy gminę Grębków, której w chwili obecnej potrzeba przede wszystkim zrównoważonego rozwoju infrastrukturalnego i społecznego. Oprócz urzędującego wójta o władzę powalczy jeden kontrkandydat. Mieszkańcy gminy głosować będą mogli na:
- Bogdan Doliński (lat 55 – KWW Razem Dla Gminy, Miasta i Powiatu)
- Mirosław Nykiel (lat 33 – KW Prawo i Sprawiedliwość)

O tym, kto stanie na czele wszystkich gmin dowiemy się już niedługo. 21 października odbędą się wybory samorządowe. Głosować będzie można od godz. 7 do 21. W gminach, gdzie o władze walczy więcej niż dwóch kandydatów być może będzie musiało dojść do II tury. Ta zaplanowana została na 4 listopada. II tura odbywa się jeżeli żaden z kandydatów nie otrzyma poparcia przekraczającego 50%. Przypominamy, że warunkiem oddania ważnego głosu jest zakreślenie kwadratu znajdującego się przy nazwisku kandydata, którego popieramy. Kwadrat zakreślamy znakiem "X". Znak "X" to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. 

 


 

 

 

(M.M/ fot. Internet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

nopinnopin

7 1

W Węgrowie bankowo druga tura 17:48, 29.09.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

MorsikMorsik

5 0

Ja stawiałabym na zestaw Zofia Paczóska i Pawel Marchela, ale cos czuje ze i J. Snopkiewicz może zrobić niespodziankę 18:51, 29.09.2018


jjjjjjjjjj

8 8

Ja głosuje na KULIKA 00:41, 30.09.2018


Tylko nie ZofiaTylko nie Zofia

3 6

Jak napisał jeden pan na Facebooku: Tylko nie Zofia. Najgorszy wybór z możliwych. Paczóska tylko oficjalnie byłaby burmistrzem. Za sznurki pociągałby ktoś inny ;) 09:25, 01.10.2018


myślący człowiekmyślący człowiek

3 4

Zgadzam się ... tylko nie Zofia.

Gdzie ta Pani była przez ostatnie lata ?? Skoro taka obrotna to czemu nie załatwiła choćby drogi pod własną chałupą ?
Czemu skoro nie chcieli jej w rodzinnym Wierzbnie mieli by ją chcieć w Węgrowie ?
Udzielała się wcześniej choćby jako radna ?
Uśmiechać się do zdjęć tam gdzie Pani Koc postawi każdy ... potrafi.
22:23, 02.10.2018


ciekawyciekawy

14 1

może kandydaci łaskawie powiedzieliby co chcą zrobić w naszym mieście? Dotychczas widziałem tylko program kandydatki PiS. Co, reszta nieprzygotowana do kampanii? Nie wiecie co chcecie zrobić? Ludzie, patrzcie na takie sprawy, nie głosujcie na czuja, bo ktoś wydaje się fajnym człowiekiem. Fajnym można być po robocie, jako burmistrz trzeba ciężko *%#)!& i mieć jakąś wizje.. 10:47, 30.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do rządzenia trzeba do rządzenia trzeba

9 4

Drodzy mili, przecież prawdą znaną nam jest, że do rządzenia trzeba jaj, przynajmniej w głowie. Z kandydatów węgrowskich jajami mogą pochwalić się tylko... panie. W zależności tego co wolicie, głosujcie na panią Paczóską albo panią Snopkiewicz. 18:34, 30.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

samiecsamiec

3 0

he, dobre... 14:14, 02.10.2018


StempelStempel

2 4

Ciekawe jakich kandydaci mają zamiar zatrudnić wiceburmistrzów bo slyszalem że w jednym z przypadków wice może być pan starosta...... 14:34, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%