Zamknij

List grupy radnych do abonentów TVK "Podlasianka"

09:17, 08.10.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

"Szanowni Państwo,
Abonenci telewizji kablowej „Podlasianka”

W dniach 28 i 30 września  oraz 1 października b.r. w telewizji kablowej „Podlasianka” została wyemitowana audycja poświęcona pracy Rady Miejskiej obecnej kadencji oraz materiał wyborczy komitetu KWW Węgrów- Nasza Mała Ojczyzna

My, niżej podpisani radni obecnej kadencji Rady Miejskiej Węgrowa, wyrażamy oburzenie wobec mijającej się z prawdą treści wystąpienia prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Pana Jerzego Szczęśniaka.

Poniżej odnosimy się do niektórych z poruszonych w audycji kwestii.

1. Pan Jerzy Szczęśniak twierdzi, że spełnił wraz z ośmioma wskazanymi przez siebie radnymi obietnice, które złożył w roku 2014.  W tym miejscu należy zaznaczyć, że Rada Miejska liczy sobie 15 radnych. Tak więc, realizacja obietnic przedwyborczych złożonych przez wszystkie ówczesne komitety była możliwa, dzięki wspólnej pracy wszystkich radnych. A nie, jak wynika z wypowiedzi J. Szczęśniaka, dzięki inicjatywie i pracy jego oraz wskazanych z nazwiska radnych.
2. Pan Jerzy Szczęśniak twierdzi także, że inicjatywa dotycząca rewitalizacji ulic Żeromskiego, Wieniawskiego i Polnej wyszła jedynie od niego i wicestarosty Haliny Ulińskiej. Tymczasem było to także nasze priorytetowe zadanie, gdyż jest to inwestycja strategiczna, między innymi dla rozwoju turystki w mieście. Zabiegaliśmy o to wszyscy razem, a więc karygodne jest przypisywanie sobie wszystkich zasług. Tym bardziej, że częściowa rewitalizacja ulicy Żeromskiego została już zrealizowana do skrzyżowania z ulicą  Rzemieślniczą. Dokonano tego z naszej inicjatywy, dzięki realizacji drugiego etapu rewitalizacji Rynku Mariackiego. Z tego, co pamiętamy był Pan Szczęśniak jednym z przeciwników tej inwestycji.
3. Niestety nie jest prawdą, że grupa wymienionych w cytowanej audycji radnych była tak wspaniałomyślna, że podzieliła się z nami funkcjami w Radzie Miejskiej obecnej kadencji. Zainteresowanych prawdą zachęcamy do sięgnięcia po archiwalne numery gazet z roku 2014 i 2015, gdzie sporo miejsca zajmują relacje z burzliwych obrad.
4. My nie składamy obietnic bez pokrycia, a większość które w czasie poprzedniej kampanii złożyliśmy, została zrealizowana. Było to możliwe dzięki wspólnej pracy wszystkich członków Rady Miejskiej.
5. W propozycjach wyborczych komitetu KWW Węgrów- Nasza Mała Ojczyzna znalazły się wnioski dotyczące terenów, które nie są własnością miasta ani Spółdzielni Mieszkaniowej. Jak udało nam się ustalić parafia ewangelicko-augsburska nie udzieliła nikomu upoważnienia do dysponowania i planowania sposobu wykorzystania należących do niej terenów.
6. Obietnice przedwyborcze składane przez kandydatów na radnych z KWW Węgrów – Nasza Mała Ojczyzna są powiązane w znacznym stopniu z planami Spółdzielni Podlasianka i dotyczą w głównej mierze jej zadań statutowych a nie zadań samorządu miejskiego.

Szanowni Państwo z przykrością stwierdzamy, że wypowiedzi zawarte we wspomnianej audycji oraz sposób ich prezentacji stawiają nas w niekorzystnym świetle. 

Liczymy na Państwa rozsądek przy urnach wyborczych.

Z wyrazami szacunku
Radni Beata Gashi
Andrzej Grabek
Leszek Piotrowski
Jolanta Roguska
Mariusz Witkowski

Materiał sfinansowany ze środków KW Prawo i Sprawiedliwość"

[ZT]116[/ZT]

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%