Zamknij

Kampania na ostatniej prostej. PiS stawia na program

13:30, 13.10.2018 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W środę 10 października w Biurze Senatorskim Marii Koc w Węgrowie odbyła się konferencja prasowa związana z wyborami samorządowymi. 

W spotkaniu oprócz dziennikarzy udział wzięli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, liderzy list powiatowych - Ewa Besztak, Marek Renik, Krzysztof Onaszkiewicz, Tadeusz Kot, a także kandydatka na burmistrza Węgrowa Zofia Paczóska, burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański.

Wicemarszałek Maria Koc rozpoczęła spotkanie od krótkiego podsumowania dotychczasowej kampanii wyborczej.

- Kampanię prowadzimy już od dłuższego czasu, w zasadzie jesteśmy na ostatniej prostej. Chcemy trochę podsumować nasze działania, a także powiedzieć o tym co nas czeka. Rozpoczęliśmy kampanię jako pierwsi naszą dużą konwencją, potem kolejne komitety zorganizowały takie konwencje, cieszymy się, że jesteśmy liderami i narzucamy pewien ton, który inni kopiują. Przygotowaliśmy materiały wyborcze - gazetkę dotyczącą programu wyborczego w wyborach do Rady Powiatu Węgrowskiego, ale także gazetki mówiące o programach dla Miasta Węgrowa i Gminy Łochów - mówiła Maria Koc podczas konferencji.

Jak powiedziała wicemarszałek Senatu RP, dla kandydatów PiS w wyborach samorządowych kluczowy jest program.

- Organizujemy bardzo dużo spotkań, które w różnych gminach odbywają się w zasadzie codziennie. Najważniejszy jest program, w których mówimy o konkretnych potrzebach, konkretnych pomysłach i wskazujemy konkretne źródła finansowania tych zadań. Bo to nie jest festiwal życzeń czy suche hasła, że coś trzeba zrobić. My wskazujemy jak to zrobić i skąd pozyskać pieniądze - kontynuowała Maria Koc.

Maria Koc opowiedziała o nowych programach rządowych, które skierowane są do samorządów, między innymi o Funduszu Dróg Samorządowych, który kieruje środki w dużym procencie dofinansowania do gmin, których dotychczas nie było stać na inwestycje. O szczegółach programu opowiadał Marek Renik, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach i lider listy PiS do powiatu z okręgu Sadowne, Stoczek.

- Na przyszły rok szykuje się rekordowa pula środków na drogi samorządowe - powiatowe i gminne. Program jest bardzo duży, bo środków na drogi jest osiem/dziewięć razy więcej niż było dotychczas - mówił Marek Renik, dodając, że dofinansowanie będzie korzystne dla samorządów, bo gminy nie musiały będą dokładać do inwestycji aż 50% kosztów, tylko na przykład 20%. 

W dalszej części konferencji głos zabrali liderzy list PiS do powiatu, którzy relacjonowali przebieg swojej kampanii wyborczej w danych terenach. O swoich działaniach opowiedziała także Zofia Paczóska - kandydatka na burmistrza Węgrowa, Robert Gołaszewski - ubiegający się o reelekcję burmistrz Łochowa oraz Bogusław Szymański - ubiegający się o reelekcję Wójt Gminy Liw.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

mik.dmik.d

7 5

po co mamić mieszkańców Węgrowa mrzonkami o bogactwie funduszu drogowego jak kandydaćci na burmistrzów, radnych nigdy nie byli na ul.Orzeszkowej lub Gajowej, ba nawet nie wiedzą gdzie one się znajdują a chcą naprawiać tam gdzie już istnieją drogi i chodniki po których prawie nikt nie chdzi 10:28, 15.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wyborcawyborca

5 3

Ale po co ma wiedzieć, gdzie jest jakaś ta, ulica? Ważne, że wie, gdzie jest jej ulica i gdzie trzeba zrobić modernizację. Brak słów. 13:23, 15.10.2018


nowinynowiny

2 1

Dlaczego została usunięta wiadomość o wypadku na Nowinach? Może ktoś wie, kto kierował samochodem? Chodzą dziwne słuchy po mieście... 08:29, 17.10.2018


mik.dmik.d

10 0

jak to jest nauczyciel nie pracuje przez 2 lata i otrzymuje nagrodę burmistrza miasta Węgrowa? 22:58, 16.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RtvRtv

5 0

Bo w Węgrowie wszystko jest możliwe.... 00:16, 17.10.2018


mik.dmik.d

0 0

bardzo proszę o zmianę ,,nicka" , byłem pierwszy. 14:38, 17.10.2018


0%