Zamknij

65 mln zł zainwestowane. Starosta podsumował kadencję

13:47, 13.10.2018 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W środę 10 października w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się konferencja prasowa Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka, podczas której zdał on raport z mijającej kadencji.

W konferencji udział wziął Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Lidia Siuchta oraz Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski.

Podczas konferencji starosta przedstawił raport z kadencji 2014-2018, którym podsumował kluczowe inwestycje, zrealizowane przez powiat na przestrzeni ostatnich lat. Krzysztof Fedorczyk nie krył zadowolenia z długiej listy zadań, która jego zdaniem jest dużym powodem do dumy. 

Kluczowe zadania drogowe powiatu w ostatnich czterech latach to budowa Traktu Niepodległości, czyli drogi Paplin - Roguszyn - Kałuszyn, ulice Mickiewicza i Szamoty w Węgrowie, mała obwodnica Węgrowa (trasa Klimowizna-Ruchna), czy ulice Szkolna i Wyspiańskiego w Łochowie. Inwestycji było oczywiście więcej, a pełny raport za kadencję został wydany w formie książkowej, a także opublikowany na stronie www.powiatwegrowski.pl.

Łącznie w ciągu ostatnich czterech lat powiat wydał na inwestycję 65 mln złotych (57 mln zł to inwestycje drogowe). Jak mówił starosta, w ciągu całej kadencji udało się wybudować imponującą liczbę 102 km dróg i chodników. 

Starosta wraz z obecnymi na konferencji przedstawicieli władz powiatowych będzie próbował pozostać za sterami powiatu węgrowskiego. Krzysztof Fedorczyk jest liderem komitetu KWW Wspólna Droga WWE 2018, o głosy w wyborach do Rady Powiatu oprócz niego starają się także pozostali uczestnicy konferencji - Halina Ulińska, Lidia Siuchta i  Andrzej Kruszewski.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%