Zamknij

Postaw na człowieka

12:27, 31.10.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

W całej tej przedwyborczej gonitwie zapominamy o jednej najważniejszej rzeczy – człowieku. Zwolennicy różnych idei ścierają się ze sobą na argumenty, a czasami i bez. Brakuje w tym wszystkim wzajemnego szacunku i pamięci o tym, kim jesteśmy - sąsiadami, którym leży na sercu to samo - dobro naszej małej ojczyzny.

Konflikty rozgrywają się w różnych przestrzeniach naszego życia i na różną skalę. Świat, to system naczyń połączonych, w którym my, ludzie przybieramy postawy zależne od sytuacji. Wyobraźmy sobie na moment, że na Ziemię zmierza meteoryt, który zakończy nasze istnienie. Czy ważne wtedy byłoby dla nas jakiej jesteśmy narodowości, jakiego wyznania? Pomyślmy jak abstrakcyjne dla nas byłoby to, że różnicuje nas poparcie dla takiej, czy innej partii politycznej.


Szansa naszej małej ojczyzny


Węgrów stoi przed jedną z największych szans w swojej dotychczasowej historii. Mając swojego marszałka w Senacie RP z ramienia PiS, a także Radę Powiatu oraz Radą Miejską, Węgrów ma szansę na szybki i efektywny rozwój dzięki zrównoważonej i owocnej współpracy na wszystkich płaszczyznach władzy. Taka sytuacja, to krok milowy w dziejach naszego miasta.

W kontekście wspomnianej na początku alternatywnej projekcji naszej rzeczywistości, z punktu widzenia nas, jako jednostki, nie ma zupełnie znaczenia, z jakiego ugrupowania startuje osoba, którą wybieramy na burmistrza. Musimy pamiętać o tym, że najważniejszy jest człowiek. Jego stosunek do świata, otaczającej rzeczywistości, wizja naszej małej ojczyzny, a spoiwem tego wszystkiego są kompetencje i możliwości, bez których nawet największy wizjoner nie jest w stanie zaprowadzić zmiany. 
Budujemy fundament, brakuje cegiełki
Choć to, co do tej pory udało się wypracować napawa nas optymistycznie, ciągle brakuje przysłowiowej kropki nad „i”, którą my, mieszkańcy Węgrowa możemy postawić już w najbliższą niedzielę, 4 listopada. 

Ten dzień będzie jednym z najważniejszych dla naszego miasta, a decyzja, którą podejmiemy wywrze znaczący wpływ na nasze życie przez kolejnych 5 lat.


Na kogo zagłosować?


W prosty sposób można by odpowiedzieć: na człowieka. Zważając na to, jaki jest, jakie ma możliwości, predyspozycje i kompetencje. Ale to pytanie, które w dalszym ciągu kłębi się w głowach wielu mieszkańców Węgrowa, którzy nie znajdują prostej odpowiedzi. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z wagi podejmowanej decyzji oraz wartości swojego głosu. 

Kto jest gwarantem szybszego rozwoju Węgrowa? Kto ma kompetencje do tego, aby pozyskiwać środki zewnętrzne? Kto dysponuje kontaktami, które może wykorzystać na rzecz rozwoju naszego miasta? Kto jest sprawnym managerem potrafiącym zarządzać, ale także współpracować z biznesem? Kto jako działacz społeczny potrafił z dużą wrażliwością dostrzegać i dbać o potrzeby innych?

Choć to wszystko pytania retoryczne, dla nas odpowiedź jest jedna – Zofia Paczóska. Zofia jest spoiwem wszystkich kompetencji, które są nam teraz najbardziej potrzebne. Warto spojrzeć na ten wybór obiektywnie i racjonalnie. Rozważyć wszystkie możliwości i podjąć decyzję, która będzie najlepsza dla naszej społeczności lokalnej, nie ulegając manipulatorskim nastrojom, pamiętając, że liczy się człowiek.


Sprawna praca ponad podziałami


To, na czym nam zależy w sposób szczególny, to dobro naszej społeczności, jej sprawny zrównoważony rozwój. Pokazaliśmy już na przykładzie Łochowa zarządzanego przez Roberta Gołaszewskiego, że to co mówimy jest jednoznaczne z tym, co robimy. 

Łochów przez ostatnie 2 lata poczynił olbrzymi postęp. Chcemy, aby Węgrów, jako stolica naszego powiatu, rozwijała się równie owocnie, a nawet bardziej. Wiemy, jak to zrobić, potrzebujemy jedynie Waszego zaufania, o które prosimy.

Nie zawiedziemy Waszych oczekiwań. Nasz program wyborczy to nasze autentyczne zobowiązanie. Wypełnimy je, jeżeli dacie nam do tego prawo, a możecie to zrobić, oddając głos na Zofię Paczóską – 4 listopada, w swoich lokalach wyborczych. 

 

Materiał wyborczy KW "Prawo i Sprawiedliwość"

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (28)

Z bokuZ boku

17 27

Bardzo fajny tekst.Najważniejszy jest człowiek,dla Węgrowa teraz człowiek z odpowiednimi kwalifikacjami i kontaktami.Apel do mieszkańców.Porzućcie wzajemne partyjne uprzedzenia,popatrzcie i zagłosujcie trzeżwo.Wybory na burmistrza to nie konkurs piękności,głosuje bo go znam,głosuje bo to spokoiny człowiek.Nie na tym to polega.Wykorzystajmy maksymalnie tą szanse,a Paweł to naprawdę fajny gość...tyle tylko że nie na to stanowisko 12:49, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wszystko fajnie...wszystko fajnie...

33 12

Wszystko fajnie ale.... Materiał Pisu wychwala ludzi pisu mówi o budowaniu itp i że niby nie ważne kto.... ale między wierszami umiemy czytać my młodzi .... nie róbcie z nas idiotów ... Jano tu wynika że albo pisówka zostanie burmistrzem albo nie będzie tak pięknie i kolorowo bo zabraknie "cegiełki" do tego ideału gdzie rada miejska pis - powiat pis.... Szkoda że z materiału wynika że współpraca jest tylko możliwa pisu z pisem... trudno ... chyba po prostu nowy Burmistrz (rodzaj męski) będzie musiał się mocno gimnastykować żeby jednak coś zrobić jako nie pisowiec ... 14:07, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

26 15

Pluralizmu brak widzę, ciągle tylko artykuły o PIS i Zofii Paczóskiej, a drugiej strony brak, no ale czego można się spodziewać po dotowanej przez P. senator Koc gazecinie. 14:41, 31.10.2018

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

10 3

A reklama p. Marcheli w gazecie nie przeszkadza? 15:48, 31.10.2018


RomiRomi

10 1

To tak jak atakować telewizje ze reklamuje Coca Cole, kiedy my wolimy Pepsi. Kto kupuje reklamę ten ma, niektórzy tutaj w wyborczym smrodzie zapominają o podstawowych sprawach 16:16, 31.10.2018


observatorobservator

13 5

widocznie druga strona nic nie robi - nie organizuje spotkan, konferencji itp... o czym niby mieliby pisac? 18:37, 31.10.2018


MieszkaniecMieszkaniec

0 4

Gazeta, gazetą. Mi głównie chodzi o tą stronę, bo większość młodych (tak zakładam) raczej nie czyta GWiO a zagląda tutaj. A poza tym stwierdzasz "widocznie druga strona nic nie robi". Skąd ta pewność? Widocznie masz monopol na wiedzę, że na pewno nic nie robi. 08:42, 02.11.2018


observatorobservator

5 0

nie wiem mieszkańcu, tylko tak zakładam. Jesli się mylę to mozesz wyprowadzic mnie z bledu 12:20, 02.11.2018


MieszkaniecMieszkaniec

39 11

KW PiS sam sobie strzela samobója takim materiałem. Przez swoją wręcz natarczywą politykę i promocję zyska więcej przeciwników niż zwolenników. Takie coś ludzi tylko drażni.Nie zdziwił bym się wcale gdyby w niedzielnych wyborach , mieszkańcy którzy głosowali na kandydatów z innych komitetów wyborczych , zagłosowali na złość kandydatce z PiS. Patrząc na wyniki z I tury plus te głosy , odpowiedź jest jednoznaczna.
Jeszcze tylko chciałbym przytoczyć kilka faktów:
1) Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek Burmistrzem Węgrowa była kobieta (proszę nie traktować tego jakąkolwiek dyskryminacje , ale jako fakt)
2) Mieszkańcy raczej zawsze wybierali osoby znane w Węgrowie.
3) Do pozyskania środków , nie potrzeba osób z odpowiednich ugrupowań
4) Dotacje są dobre dla rozwoju miasta, jednak są one częściowe. Resztę pokrywa miasto i to wiąże się ze wzrostem zadłużenia. A długi miasta spłacamy My mieszkańcy.
14:44, 31.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

observatorobservator

5 4

W USA do pewnego momentu Prezydentami byli tylko biali - to też tylko fakt. a co do reszty to tylko punkt 3 jest prawdą. Dokładanie do dotacji nie wiąże się z zadłużaniem miasta, przeciwnie. W tym momencie miasto inwestuje bez dotacji (np. rewitalizacja rynku) i to na te cele zaciągane są pożyczki. Jeżeli dofinansowanie do inwestycji wynosi przykładowo 60/80% to miasto jest w stanie dołożyć brakujące % ze środków własnych, których kilka milionów zawsze na inwestycje ma. 18:42, 31.10.2018


ZygfrydZygfryd

24 11

W materiale zabrakło jeszcze jednego podpunktu. Miesięcznice i wspólne śpiewanie :-) 15:45, 31.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec 2Mieszkaniec 2

5 6

No i zabrakło jeszcze na zdjęciu... zastępcy, chyba że zdjęcie robił. 21:27, 31.10.2018


A głosujcie sobie naA głosujcie sobie na

11 18

który nie będzie maił poparcia rządu, powiatu i rady miasta. Tylko potem nie płakać, że kolejne lata zastoju, marazmu itd. Bez poparcia na górze niewiele się w Węgrowie zmieni i niedługo zostaną tutaj sami emeryci, bo cała reszta wyemigruje za chlebem i lepszym życiem. 17:43, 31.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

XX

1 3

Chodziło oczywiście o głosowanie na kandydata PO. 17:44, 31.10.2018


AdaAda

14 7

Świetny artykuł. Teraz już na pewno zagłosuję na Pawła Marchelę. I nie jest on z PO. 18:25, 31.10.2018


Do AdyDo Ady

12 6

racja, głosujcie wiec na kandydata wystawionego przez PSL/PO 18:38, 31.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zmartwieniezmartwienie

9 8

a co jest złego w głosowaniu na kandydata popieranego przez PSL/PO?
Przecież to tylko podnosi jego akcje. O ile to prawda z tym poparciem. 19:08, 31.10.2018


Mieszkaniec Mieszkaniec

26 7

Tak tak szczególnie jedna bardzo uśmiechnięta Pani z wyżej wstawionego zdjęcia myśli o drugim człowieku - oczywiście piszę to z ironią. 19:44, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czas na mądrośćCzas na mądrość

28 5

Artykuł z serii jak nakłonić prostego człowieka z Węgrowa, by oddał głos akurat na naszego człowieka. Partie posiadają wiele sposób na manipulowanie ludźmi, by wybory były zawsze wygrane. A tak naprawdę sam wyborca wyboru nie ma. Ktoś wybrał za niego swoich wybrańców, umieścił ich na listach wyborczych, a wyborcy muszą tylko oddać na nich swoje głosy, a raczej wyzbyć się ich... do następnych przedwyborczych umizgów tzw. kandydatów wcześniej wybranych przez zakulisowych organizatorów życia politycznego dla prostego zjadacza chleba.
Powinno to dać wyborcom wiele do myślenia. Bo czas już zauważyć, że wszyscy politycy wydają się sobie samym mądrzejsi niż są w rzeczywistości, a ludzi za głupków mają... Wszystkich ich łączy miłość do pieniędzy i koryta. A służba ojczyźnie i społeczeństwu tylko przy okazji, nie przede wszystkim.
Dziel ludzi i rządź? podzielonymi kłótniami łatwiej się zarządza! Dlatego od lat mamy ciągłe antagonizowanie elektoratu i pokazywanie, że mamy tylko dwie strony sceny politycznej przez samych zainteresowanych, media czy reklamy partyjne. Niektórzy robią to z głupoty, a niektórzy służbowo.
Żyjąc kilka pokoleń w patologii, przywykliśmy do niej i traktujemy ją jako normalność.
Lecz niestety cwaniactwo to nie mądrość, a tupet to nie szacunek? tylko całkowity zanik wartości. 22:12, 31.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CdCd

1 0

W dzisiejszych czasach rządzenie to umiejętność skrytego manipulowania wielkimi masami nieświadomych niczego ludzi przez grupki wtajemniczonych, którzy w dodatku popierają się nawzajem i windują jeden drugiego na coraz to wyższe szczeble hierarchii społecznej i politycznej.
Czemu służy stawianie Łochowa za wzorzec rozwoju i sprytu w ściąganiu środków jak nie antagonizowaniu i autowaniu innych samorządów? Łochów ściągał środki powiatowe za PSL i tak samo ściąga je teraz za PiS. Sprytne cielę dwie matki ssie, kosztem innych.
Wiadomo, że kołderka finansowa powiatu jest ustawicznie krojona przykrótko, a więc pociągnięcie jej w stronę Łochowa, odbywa się zawsze kosztem Węgrowa i pozostałych gmin.
Jakoś nie mówi się o równomiernym rozwoju powiatu, równomiernym zasilaniu i wspieraniu wszystkich gmin, tylko jednego jedynego Łochowa. Co na to Miedzna i Wierzbno traktowane dotychczas po macoszemu?
15:19, 02.11.2018


WegrówWegrów

17 8

Dlatego w najbliższą niedziele oddam swój głos na Pana Pawła Marchelę. 08:11, 01.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TragediaTragedia

11 10

Teraz zamiast gwio powinno być gwpis. Porażka jaka to ciemnota panuje. 09:08, 01.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DramatDramat

9 0

zgadam sie tragedia jaka tu ciemnota panuje, *%#)!& nie rozumieja ze pis, po, psl, sld itp ma prawo reklamowania sie na lamach gwio, tygodnika siedleckiego, radia podlasie, tvn, polastu, newsweeka, wyborczej i wszedzie indziej, ogolnokrajowe zidiocenie 09:23, 01.11.2018


Mik.dMik.d

9 5

To tylko taki gotowiec gdzie tylko nazwisko i nazwę miejscowości zmieniają taki gminny przekaz dnia w całym kraju
Ps.ciekawe ile to kosztuje i za czyje 18:38, 01.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Młody Młody

8 3

Wszystko fajnie, pięknie tylko dlaczego węgrowska koalicja PO/PSL nie startuje nigdy z krajowego komitetu oficjalnie tylko co wybory to inna nazwa komitetu (tym razem WWE 2018), a kandydaci zawsze ci sami. Dlaczego oni tak manipuluja ludźmi, dlaczego z premedytacją dokonują takiego prania mózgów, dlaczego w takiej sytuacji mamy zaufać ich kandydatowi na burmistrza Panu Marcheli. Nie ładnie bawicie się ze społeczeństwem, z którego podatków żyjecie. Oby ludzie nie dali się kolejny raz wprowadzić w błąd. 14:21, 02.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mik,dmik,d

2 2

informuje że pan P. Marchela nigdy nie działał w srtukturach PO nigdy nie był członkiem żadnej partii ,wystarcz poczytać nawet forum gwio a nie wypisywać nie rzetelne informacje , czemu to ma służyć 10:39, 03.11.2018


Nasz Węgrów Nasz Węgrów

11 0

Głosujmy !!! Nie dajmy innym decydować za nas !! Węgrów do dzieła. 17:34, 02.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nikt ważnynikt ważny

2 3

Przyznaję, że bardzo bardzo dawno nie byłem na stronie gwio i dzisiaj będąc gdzieś w świecie zajrzałem tu na moment by dowiedzieć się o wynikach wyborów na burmistrza miasta. I tak nieco się tu rozejrzałem, przeczytałem kilka artykułów i przyznać muszę i z pełną stanowczością chcę, że głos Węgrowa i okolic zalatuje pisem...I nie chodzi mi o ten jeden konkretny artykuł bo mam świadomość, że jest to tekst sponsorowany i wybrzmiał tak jak wybrzmieć powinien w zamyśle jego twórców czyli KW PiS Węgrów. Mają chajsy, płacą i mają do tego prawo. Ale taki ogólny look tej strony jest z lekka PiSu rodem i chcąc niechcąc ale z pewnością chcąc kręcony jest wokół jednej opcji. To tu na jednym zdjęciu zerka na nas uśmiechnięta buzia pani niedoszłej burmistrz, na drugim znowu ta sama pani i równie uśmiechnięta w towarzystwie swojego zastępcy także roześmianego, którego zastępcą namaszczono tego pierwszego burmistrza, co się starał ale burmistrzem w końcu nie został...przepraszam- nie została..to i ze stołka wice spadł zanim na ów siadł. I powtarzam płacą, niech robią, niech się fotografują, niech mają, ale co z Gwio - czy to dobrze, że fajne źródło informacji z naszego miasta i okolic poszło w jedną stronę?? ja nie wiem, domyślać się tylko mogę. Tylko szkoda, że młodzi ludzie pełni wiary, zapału i różnych ideałów dali się w miksować w ten stary beton. I kurka wyszło jak zwykle. Ale cóż, płacą...to mają.
Tylko ta nazwa została jakby nieżywotna i wysuszała. Idąc za ciosem może by tak zaryzykował: PiS z Węgrowa i okolic.......no co płacą...niech mają! 03:09, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%