Zamknij

Strażacy z OSP w piłkarskiej rywalizacji. Zwyciężył Łochów

14:58, 18.03.2019 | M.M/powiatwegrowski.pl
REKLAMA

W niedzielę 10 marca w hali sportowej ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbył się I Halowy Turniej OSP Powiatu Węgrowskiego. Oprócz sportowej rywalizacji, świetnej okazji do integracji, turniej był również promocją ochotniczej służby w lokalnych jednostkach. 


W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn OSP z terenu powiatu węgrowskiego. Gościnnie wystąpiły również zespoły Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. 

Na zwycięskie drużyny czekały ciekawe nagrody. Drużyna, która zdobyła pierwszą lokatę otrzymała pamiątkową szablę ufundowaną przez Wicemarszałek Senatu RP Marię Koc oraz nagrodę finansową w kwocie 1000 zł ufundowaną przez Powiat Węgrowski. Druga lokata wyróżniona była Pucharem Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak oraz nagrodą finansową 700 zł ufundowaną przez Powiat Węgrowski. Ostatnie miejsce na podium mogło liczyć na Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Ryszarda Gajewskiego, 400 zł ufundowane przez Powiat Węgrowski oraz węże strażackie ufundowane przez Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Jarosława Soszyńskiego.

Jak mówiła starosta Ewa Besztak, nowy zarząd powiatu ma ambitny plan rozwoju współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi i społecznymi. Zorganizowany w niedzielę 10 marca turniej był jednym z efektów tego planu.
- Chcemy, żeby współpraca z organizacjami była szeroka i bliska. Współpraca z OSP jest dla nas bardzo istotna. Bardzo doceniamy prace ochotników, którzy dzielnie wspierają pracę Państwowej Straży Pożarnej, reagują na lokalne zagrożenia i klęski, poświęcając na to swoje życie i wolny czas. Oczywiście główną formą wspierania jednostek OSP jest pomoc finansowa w zakresie zakupów wozów strażackich oraz niezbędnego wyposażenia, niemniej poprzez organizację tego turnieju chcieliśmy podkreślić to, jak istotna jest dla nas rola, jaką pełnią ochotnicy, chcieliśmy także dać im okazję do rywalizacji, integracji, a także promocji - mówiła Ewa Besztak, Starosta Węgrowski.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a na trybunach oprócz mieszkańców, emocjonowali się także wójtowie, burmistrzowie i wicemarszałek Maria Koc. W tym roku najlepszą drużyną okazała się jednostka OSP Łochów, na drugim miejscu uplasowali się ochotnicy ze Stoczka, a na ostatnim miejscu podium znaleźli się reprezentanci OSP Węgrów.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
Miejsce 1 – OSP Łochów
Miejsce 2 – OSP Stoczek
Miejsce 3 – OSP Węgrów

Miejsce 4 – OSP Grębków
Miejsce 5 – OSP Zając
Miejsce 6 – OSP Wrotnów
Miejsce 7 – OSP Stara Sucha
Miejsce 8 – OSP Sadowne i OSP Wierzbno

Dodatkowym elementem turnieju był towarzyski mecz pomiędzy drużynami Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie a Państwową Strażą Pożarną w Węgrowie, który zakończył się zwycięstwem strażaków 1:5. Zwycięska drużyna PSP w Węgrowie zmierzyła się ze zwycięzcami turnieju OSP Łochów i pokonała drużynę z Łochowa po serii rzutów karnych.

Cieszące się dużą popularnością zawody mają szanse na kontynuację w przyszłym roku, już w znacznie szerszej formule.

(M.M/powiatwegrowski.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone