Zamknij
REKLAMA

Łochowianie pobiegli w I Biegu Flagi

13:02, 13.05.2019 | fot/info: Łochowska Grupa Biegowa
REKLAMA

I Bieg Flagi w Łochowie przyciągnął niespodziewanie dużą liczbę uczestników, pomimo odstraszającego porywistego wiatru na starcie stanęło 295 osób. 

Łochowska Grupa Biegowa z Panią Prezes Teresą Węgrzyn na czele zorganizowała nie tylko bieg, ale wspaniały piknik rodzinny z pompowanymi zjeżdżalniami oraz wieloma innymi atrakcjami. W organizacji atrakcji dla najmłodszych pomogła firma Lecimy w Kulki, która od lat zajmuje się animacją imprez okolicznościowych dla dzieci  i zadbali o to by najmłodsi się nie nudzili. 

Niestety pogoda nie pozwoliła zorganizować zabaw na otwartej przestrzeni i część imprezy trzeba było przenieść na halę sportową. Natomiast same biegi odbyły się zgodnie z planem. Dwa pierwsze biegi na dystansie 100 i 400 metrów były skierowane do dzieci. Linię startu przekroczyło, aż 106 młodych biegaczy. Na twarzach dzieci malowała się duma i radość kiedy po przekroczeniu mety każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Kolejny był bieg rodzinny na dystansie 2 km w którym wystartowało 62 uczestników. Bieg zamykali członkowie grupy wraz z zaproszonymi gośćmi niosąc ogromną  20 metrową flagę. To był niesamowity widok, kiedy ulicami miasta sunęła biało-czerwona flaga niesiona niekiedy przez osoby, dla których był to pierwszy bieg od lat.

Bieg główny wystartował po 18:15 na linii startu stawiło się 77 osób, które pokonały dość trudną przełajową trasę. Bieg ukończył jako pierwszy Łukasz Żuk, pokonując trasę  w czasie 16 min 35 sekund. 

Ostatnia 27 osobowa grupa wystartowała  w marszu Nordic Walking. Dla każdego z uczestników czekał pakiet startowy w którym znalazły się serki od firmy Hochland, wyjątkowa herbata od naszej lokalnej firmy TenSmak, oraz w pakietach dla dzieci książeczki od Sklepu Papierniczego ,, Anika”. 

Każdy z uczestników biegu dostał pamiątkowy medal, a zwycięzcy - piękne puchary. Dodatkowo były rozlosowane  nagrody ufundowane przez członków grupy oraz  książki od Nadleśnictwa Łochów. Nagród było na tyle dużo, że większa część uczestników wróciła do domu z większym lub mniejszym upominkiem.

Po biegach na uczestników czekał wspaniały poczęstunek: pizza, bigos, słodkie przekąski i kanapki ze swojskim smalcem. Widać było, że poczęstunek smakował wszystkim, jednak królową okazała się pizza z Pizzerii No1 w Łochowie, nic dziwnego, bo to najlepsza pizza w mieście.

W zorganizowaniu imprezy pomogli współorganizatorzy: Gmina Łochów i MiGOK w Łochowie.Gmina Łochów ufundowała przepiękne puchary i część medali w ramach obchodów 50-lecia miasta Łochowa oraz pomogła w zabezpieczeniu trasy w pomoc medyczną. Natomiast MiGOK zorganizował koncerny zespołu WSB oraz zadbał o nagłośnienie imprezy. 

Łochowska Grupa Biegowa bardzo dziękuje współorganizatorom i wszystkim sponsorom za współpracę i pomoc przy organizacji biegu. Bieg Flagi będzie wydarzeniem cyklicznym w naszym mieście, więc już teraz zapraszamy na kolejne edycje biegu.

(fot/info: Łochowska Grupa Biegowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%