Zamknij

Udany start sezonu "Czarnych". Kolej na drużynę z Łosic!

09:53, 17.08.2022 . Aktualizacja: 09:55, 17.08.2022

MKS Czarni Węgrów udanie rozpoczęli tegoroczne ligowe zmagania. W meczu inaugurującym rozgrywki Ligi Okręgowej 2022/2023 piłkarze pokonali Wektrę Zbuczyn 2:1. W niedzielę, ponownie na własnym obiekcie podejmą ŁDK Łosice.

W pierwszym spotkaniu węgrowska drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się jako kolektyw, stwarzając sobie sporo dogodnych sytuacji i dobrze pracując w destrukcji. Mocnym punktem zespołu był bramkarz Michał Skórka, którego portal sportsiedlce.pl wybrał nawet bramkarzem kolejki w naszym regionie. Sam Skórka wybronił co najmniej cztery bardzo groźne sytuacje, które mogły zakończyć się golem. Błysnął także Dawid Sałasiński, który pod koniec pierwszej połowy swoim strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zawodnicy ze Zbuczyna po 52 minutach meczu przegrywali już 2:0, ale mimo to nie odpuszczali i zdobyli bramkę kontaktową. W końcówce byli bardzo blisko wyrównania, to jednak w Węgrowie został komplet punktów, czego światkami były wypełnione trybuny.

W najbliższej kolejce Czarni ponownie zagrają przed własną publicznością. Tym razem podejmą ŁDK Łosice. Goście pierwszą kolejkę również kończyli w dobrych nastrojach, pokonując na własnym obiekcie Watrę Mrozy aż 4:1. Już dziś zapraszamy wszystkich do kibicowania. Pierwszy gwizdek meczu Czarni Węgrów - ŁDK Łosice już w niedzielę 21 sierpnia o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Węgrowie.