Zamknij

15-latka z naszego powiatu Mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów!

11.47, 20.08.2022 . Aktualizacja: 13.42, 07.09.2022
REKLAMA

17 sierpnia w Raszynie odbyły się Mistrzostwa Europy U-15 i U-17 w podnoszeniu ciężarów. Wielkim sukcesem może pochwalić się 15-letnia Julia Machniewska, która zdobyła potrójne złoto z wynikiem 166kg (74+92kg)!

Mieszkanka gminy Miedzna wystąpiła jako zawodniczka kadry narodowej do lat 15 i jako jedyna pokonała silną drużynę turecką.

To nie pierwszy sukces Julii. Pod koniec ubiegłego roku została Wicemistrzynią Polski na Mistrzostwach Polski do lat 15 w Ciechanowcu. Zawodniczka jest podopieczną klubu LMPKPC Sokołów Podlaski, jak mówił jej trener Michał Gregorczyk, Julka ma duże szanse na owocną karierę i pobicie rekordów Polski.
- Potrzebna jest do tego jednak pomoc sponsorów oraz lokalnych władz. Do osiągnięcia mistrzostwa sportowego potrzeba nie tylko talentu i zaangażowania, ale także środków finansowych potrzebnych do opłacenia zgrupowań oraz zapewnienia odpowiedniego żywienia, w tym suplementacji, a także odpowiedniej odnowy biologicznej - mówił trener 15-latki, zachęcając lokalne firmy oraz władze do wspierania kariery tej niezwykle perspektywicznej zawodniczki.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%