Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:42, 02.12.2022
Wkroczyliśmy w erę prawdziwie nowoczesnych stron internetowych. Teraz wszystkie strony wyglądają całkiem inaczej niż jeszcze kilka lat temu i bardzo dobrze. Dzięki temu użytkownicy mogą poruszać się po sieci po prostu wygodniej i to jest najważniejsze. Mobilne strony internetowe całkowicie zrewolucjonizowały Internet i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
12:23, 01.12.2022
Od momentu odwołania stanu epidemii w naszym kraju, wiele firm zdecydowało się na powrót pracowników do biur. Zgodnie z danymi GUS[1] pozyskanymi podczas badania „Popyt na pracę”, w czerwcu br. odsetek osób, które pracowały zdalnie w związku z sytuacją epidemiczną w ogólnej liczbie pracujących wyniósł jedynie 3,8%. Zbliżająca się zima, która często niesie za sobą utrudnienia komunikacyjne, może być jednak dla wielu firm dobrym pretekstem do zwiększenia ilości dni pracy zdalnej. Jeśli tak będzie, jak rozsądnie ją zaplanować, by używanie urządzeń elektronicznych nie odbiło się negatywnie na wysokości rachunków za prąd?
12:09, 01.12.2022
Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich majątku. Według Rocznika Statystycznego Rolnictwa GUS w 2020 r. w Polsce było ponad 1,3 mln gospodarstw rolnych. Duża część rolników wpada w lukę ubezpieczeniową - wykupują polisy dla budynków czy maszyn, wyceniając ich wartość „na oko” lub nie biorą pod uwagę rekomendacji ubezpieczyciela, które uwzględniają czynnik inflacyjny. Eksperci Wiener ostrzegają przed ryzykiem niedoszacowania rolniczego majątku w kolejnej odsłonie kampanii „Docenisz, gdy wycenisz”.
10:34, 01.12.2022
Zużycie energii elektrycznej w naszych domach to niezwykle ważny temat - obecny zarówno w mediach, jak i w codziennych dyskusjach wielu polskich rodzin. Podejmując rozmaite inicjatywy mające na celu obniżenie domowego zużycia energii elektrycznej, powinniśmy pamiętać, że równie ważna jest edukacja pozostałych domowników w tym zakresie, ponieważ ich zachowania wpłyną na finalną wysokość wspólnych rachunków. Oto kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę.
10:10, 01.12.2022
W piątek 25 listopada 2022 r. w Poznaniu rektorzy i prorektor siedmiu poznańskich uczelni podpisali Porozumienie o współpracy na rzecz wspierania wielkopolskich innowacji poprzez program Erasmus+. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie międzynarodowych, innowacyjnych projektów edukacyjnych, z wykorzystaniem środków finansowych z programu Erasmus+. Tylko w tym roku na ten cel zostanie przekazanych miliard złotych.
00:00, 30.11.2022
Nieliczni wybrańcy lubią wchodzić do standardowej galerii i osobiście pytać/negocjować. Oglądanie i kupowanie dzieł sztuki w zaciszu i bezpieczeństwie własnego domu jest o wiele bardziej atrakcyjne dla większości nowych nabywców. Jeśli chodzi o wschodzących młodych artystów, naturalnie czują się o wiele bardziej komfortowo, wysyłając e-maile o swojej pracy niż faktycznie udając się do miejsca prowadzenia działalności i osobiście prezentując swoją sztukę.
10:49, 29.11.2022
W Stanach Zjednoczonych istnieje ponad 20 000 domów pogrzebowych. Są one obsługiwane przez członka rodziny lub profesjonalistę, który został przeszkolony w zakresie procesu pogrzebowego. Domy pogrzebowe oferują pełen zakres usług od wyboru i transportu zwłok po planowanie i przeprowadzanie pogrzebów.
00:00, 29.11.2022
Choć w Wigilię Święty Mikołaj musi odwiedzić wszystkie grzeczne dzieci, to spotkanie go niestety graniczy z cudem. Jest jednak sposób, by zobaczyło się z nim Twoje dziecko!
00:00, 26.11.2022
Personalizowane prezenty to wyjątkowe niespodzianki dla najmłodszych i nieco starszych. Wszystkim szukającym inspiracji na świąteczne prezenty podpowiadamy, że powinni wypróbować list i wideo od Mikołaja z Laponii. Gwarantujemy, że nie będzie zawodu! 
12:00, 16.11.2022
„Nie jest planowana żadna danina atomowa, żaden podatek atomowy” – oświadczył Tomasz Nowacki, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska podczas debaty „Kierunki rozwoju polskiego programu energetyki atomowej”. Dyskusję przeprowadzono w Centrum Prasowym PAP w ramach konferencji „Transformacja energetyczna dla przyszłości Polski”.
00:00, 06.11.2022
SEM to skrót od Search Engine Marketing, czyli działania marketingowe prowadzone w wyszukiwarkach internetowych. SEM obejmuje zarówno pozycjonowanie stron WWW (SEO), jak i kampanie reklamowe w wyszukiwarkach internetowych (SEA).
00:00, 05.11.2022
Wybór odpowiedniego notebooka wydaje się być bardzo prosty – wystarczy kupić sprzęt, który ma dużo pamięci RAM i duży dysk twardy. To jednak nie wszystko. Warto pamiętać, że niektóre notebooki mają jedynie połowę pamięci RAM, a wykorzystują ją w całości, dzięki czemu wydają się wolniejsze.
10:44, 04.11.2022
Stereotypy na temat kobiet wciąż mocno zakorzenione są w naszym codziennym życiu, kulturze, a także w języku. Stosowanie feminatywów pomaga łagodzić nierówności, dlatego 7 listopada z okazji Światowego Dnia Feminizmu, marka Answear.LAB obok dopingowania i wspierania kobiet w walce o siebie, szerzy również wiedzę o tym, jak mówić, by nie dyskryminować.
10:26, 04.11.2022
Rok temu rozpoczęto proces wdrażania strategii PepsiCo Positive (pep+), czyli nowej, strategicznej transformacji wszystkich obszarów działalności PepsiCo w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz kapitału ludzkiego. Dzisiaj PepsiCo Polska podsumowuje swoje osiągnięcia.
10:08, 04.11.2022
Lato w kontekście zużycia energii elektrycznej bywa bardzo praktyczne - przez wiele godzin możemy korzystać ze światła słonecznego, a dzieci większość dnia spędzają na dworze. Kłopot pojawia się jesienią, kiedy aura zatrzymuje nas w czterech ścianach. Warto przeanalizować nasze codzienne zachowania, by jesienna plucha nie odbiła się negatywnie na wysokości rachunków za energię elektryczną.
REKLAMA