Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:24, 05.07.2022
Polska Sieć Handlowa Lewiatan rusza z nową strategią komunikacji. Ambasadorem marki zostanie popularny kucharz, youtuber i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak. Wybór Tomasza Jakubiaka na twarz marki nie był przypadkowy. Chef od lat zajmuje się promocją kuchni regionalnej, podobnie jak Lewiatan przekonując Polaków, że warto sięgać po lokalne produkty i smaki.
09:30, 05.07.2022
Amazon zorganizował w Warszawie pokaz dronów z okazji pierwszego w Polsce Amazon Prime Day (12-13 lipca).
09:43, 03.07.2022
 Frankowicze nie będą spać spokojnie, ponieważ na rynku finansowym dochodzi do kolejnych wahań waluty, jaką jest frank szwajcarski. Jedna z najbardziej znaczących walut na rynku finansowym spada względem kursu franka szwajcarskiego. Teoretycznie informacja ta nie wprawia nikogo w osłupienie, bowiem nie wydaje się jakoby miało to znacząco wpłynąć na frankowiczów. Jednak sytuacja wygląda zgoła inaczej, ponieważ frankowicze spłacający swoje kredyty w Polsce odczują tę zmianę. Choć informacje te wcale nie wyglądają groźnie, to bezpośrednio wpłynie to na sytuację polskich frankowiczów.
09:35, 02.07.2022
Catering dietetyczny. Jak zmieniło się moje życie?
09:34, 29.06.2022
Franczyza to model biznesowy, w którym przedsiębiorca sprzedaje prawo do prowadzenia określonej marki firmy.
09:39, 23.06.2022
Kredyt deweloperski jest rozwiązaniem pozwalającym uzupełnić środki własne dewelopera o finansowanie zewnętrzne z banku. W ten sposób możliwe jest zrealizowanie wielomilionowych inwestycji budowlanych, takich jak osiedla domów jednorodzinnych, czy też osiedla mieszkaniowe. Budowa nieruchomości nie jest łatwym zadaniem pod względem finansowym nawet dla samych deweloperów. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji, zakup gruntu, projekt, a na końcu realizacja przedsięwzięcia, to ogromne wydatki. Do finansowania inwestycji deweloperskich nierzadko potrzebne jest wsparcie zewnętrzne, co często wiąże się z zaciągnięciem specjalnego kredytu. Niejeden bank, w tym także spółdzielczy, ma przygotowany specjalny produkt dla deweloperów, jakim jest kredyt deweloperski. Czym on jest i kto może go otrzymać?
18:57, 22.06.2022
Zakup lub posiadanie domu pokrytego eternitem wiąże się z koniecznością jego wymiany. Jest ona podyktowana obawą o rakotwórcze oddziaływanie azbestu oraz dyrektywą Unii Europejskiej z 2002 r. nakazującą pozbycie się tego szkodliwego dla zdrowia i środowiska materiału do 2032 r. Azbest ukryty w cementowo-włóknowych płytach falistych oraz płytkach masowo wykorzystywanych w budownictwie sprzed kilku dekad jest sporym problemem naszych czasów. Świadomość, że dostające się do układu oddechowego włókna azbestu powodują duszności, kaszel i groźne choroby, w tym ryzyka nowotworu, powoduje chęć jak najszybszego pozbycia się tego niebezpiecznego materiału z najbliższego otoczenia. Jak zaplanować wymianę eternitu na nowe, bezpieczne pokrycie dachowe?
14:59, 15.06.2022
Rosnące ceny, wzrastające raty kredytu, inflacja, spowodowały, że moich pieniędzy starcza mi na coraz mniej – zauważa Paulina Grabara-Król, kredytobiorca frankowy, przedsiębiorca, która dzięki współpracy z Replan.pl ma szansę poprawić swoją sytuację finansową.
12:49, 15.06.2022
Poznaliśmy decyzję kapituły Nagrody Literacka Podróż Hestii, która stawia sobie za cel wskazywanie książek, które mogą trafić do nowego kanonu literatury dziecięco-młodzieżowej. Już po raz drugi jury wybrało pięć książek nominowanych do Nagrody. Tym sposobem, na półce „Rekomendowane przez LPH” znajduje się już dziesięć tytułów.
12:41, 13.06.2022
Unijny program Horyzont Europa to ponad 95 mld EUR, dystrybuowane m.in. poprzez wspólnoty EIT – Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Współpracę z EIT prowadzi także Łukasiewicz, do którego należy 26 instytutów. „Realizujemy projekty naukowe wspólnie z przedsiębiorcami” – mówi Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.
14:02, 07.06.2022
Santander Bank Polska po raz drugi zdobył I miejsce w kategorii "Złoty Bank - najlepsza wielokanałowa jakość obsługi" w rankingu "Złoty Bankier 2022" , organizowanym przez Bankier.pl i "Pulsu Biznesu" przy wsparciu Minds&Roses i Obserwatorium.biz. To już 5. podium banku za najlepszą wielokanałową jakość obsługi.
08:27, 03.06.2022
W ciągu najbliższych lat ponad połowa firm w Polsce będzie miała w swoich flotach samochody ze zelektryfikowanymi napędami – wynika z najnowszego raportu „Barometr Flotowy”, opublikowanego przez Arval Mobility Observatory. Zgodnie z tym opracowaniem obecnie to już nie pandemia, ale dostępność nowych samochodów, skutki wojny w Ukrainie i zawirowania makroekonomiczne najmocniej wpływają na decyzje menedżerów flot.
14:57, 30.05.2022
Idea wirtualnego biura nie jest nowa. W rzeczywistości istnieje już od jakiegoś czasu. Ale wraz z pojawieniem się technologii pomysł ten staje się coraz bardziej popularny. Za pomocą wirtualnych biur przedsiębiorcy mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie i mieć prestiżowy adres, aby pochwalić się swoim klientom.
12:03, 30.05.2022
Zabawki są ważną częścią rozwoju dziecka. Pomagają dzieciom uczyć się, odkrywać i rozwijać się. Ale nie wszystkie zabawki są sobie równe. Istnieje wiele różnych rodzajów zabawek, a niektóre są lepsze od innych dla rozwoju Twojego dziecka.
11:13, 23.05.2022
Temat pracy nie ominie nikogo z nas. W zasadzie każdy musi w życiu przejść etap poszukiwań pracy. W ostatnim czasie można coraz to częściej spotkać się z ludźmi którzy szukają nowego zatrudnienia, chcą się zatrudnić lub po prostu dopiero wchodzą na rynek pracowniczy. W tym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się tej kwestii w Węgrowie. Odpowiemy między innymi na pytanie na pytanie jak szybko znaleźć tutaj pracę i na co uważać podczas rekrutacji. Podpowiemy kto ma największe szanse znaleźć tutaj pracę a komu będzie nieco trudniej. Mamy nadzieję jednak, że każdy przebrnie przez to jak najszybciej.