Zamknij
REKLAMA

Gmina Liw zainwestuje w drogi

19:04, 16.04.2019 | redakcja
REKLAMA

W bieżącym roku na terenie gminy Liw zostało zaplanowanych do budowy kilka dróg gminnych. 


We wrześniu ubiegłego roku odbył się nabór wniosków  do rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 . Był to ostatni nabór w ramach tego Programu z terminem realizacji w roku 2019. Gmina Liw złożyła  wniosek na budowę ostatniego etapu drogi gminnej Jarnice-Jarnice Pieńki-Szaruty o długości 2 km. 

Wniosek gminy został zakwalifikowany do dofinansowania w wysokości 50 % (800 tys. zł.). Na ostatniej sesji Rada Gminy Liw dokonała odpowiednich przesunięć w budżecie tak, by zadanie to zostało w tym roku zrealizowane i został ogłoszony przetarg na budowę tej drogi. Natomiast od początku tego roku rusza nowy rządowy program budowy dróg lokalnych pod nazwą Fundusz Dróg Samorządowych. 

Do tego programu Gmina Liw złożyła dwa wnioski: II etap budowy drogi gminnej Ludwinów – Tończa o długości 3 km oraz budowę drogi gminnej Ruchna – Ruszczyzna o długości 600 mb (do granicy z Węgrowem). W gminnym budżecie na rok 2019 zaplanowano także położenie asfaltu na drodze na kolonii Krypy (700 mb), na której dwa lata temu została wykonana podbudowa z tłucznia.  W bieżącym roku zaplanowano także wykonanie kilku projektów technicznych dróg , które będą mogły być realizowane w kolejnych latach w tym także w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 

W ostatnim czasie zostały zlecone prace projektowe następujących odcinków dróg gminnych :  Wyszków – Szaruty o długości  5,8 km  , Ossolin – Kucyk o długości 1,2 km , droga gminna w Tończy ( tzw. Nowa Tończa) dochodząca do drogi powiatowej Starawieś – Tchórzowa i przechodząca przez osiedle domów jednorodzinnych o długości łącznej 900 mb,  Krypy o długości 200 mb (tzw. Kępa) . Planowane jest także wykonanie w tym roku projektu technicznego drogi Ludwinów-Osowiec o długości 1,7 km ale zostanie on zlecony gdy Urząd Gminy pomyślnie zakończy regulację i poszerzenie pasa drogowego.

(redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA